Radeon+wine vagy zapping= elsötétülõ monitor

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok Radeon+wine vagy zapping= elsötétülõ monitor

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1945352
    pomm
    Felhasználó

      Radeonom életemben nem volt, de a zapping ( már jó pár topic témája volt ❗ ), kifagyiztatja az X-et. Jelenesetben más gond is lehet, mert a wine-d is fagy. Igaz bizonyos progiknál nálam is szétesett az X wine alatt, de le tudtam menni mély terminálba, és onnan lelõttem a wine-t. Radeonban majd vki segít, de a zappingot akkor sem ajálom!!!

      #1945353
      admin
      Adminisztrátor

        wine eseten a config fajlban:
        „UseDGA” = „N”
        ha jol emlekszem.
        A zapping eseten passz.

        #1945354
        admin
        Adminisztrátor

          Köszönöm a tippeket, a Wine mûködik végre, de a TV még mindig nem. Feltelepíttettem az UHU második CD-jérõl a XawTV-t, de az is ugyanazokt csinálja 😥

          #1945355
          pomm
          Felhasználó

            Próbáld a tvtime-ot és/vagy az mplayer-t. Ha azokkal is ugyanezt csinálja akkor vga gond,hanem, akkor megoldódott! 😆

            #1945356
            admin
            Adminisztrátor

              Nem flame-nek szanom, de ha teheted, cserelj nvidiara.
              Eddigi tapasztalatom a radeon kartyakkal:
              Mukodnek tobbe kevesbe, meg szebb is a kepuk, de mire beallitod,
              beleoszulsz.

              #1945357
              admin
              Adminisztrátor

                Köszönöm mind a kettõtök segítségét, ugyanis a wine után a TVkártya is mûködik a TVtime segítségével. Köszi még egyszer!

                #1945358
                admin
                Adminisztrátor

                  Radeon, inkább kevésbé, elég rossz a driverezettsége lin-alá, mindenesetre tényleg szebb a képe.

                  #1945359
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Radeon, inkább kevésbé, elég rossz a driverezettsége lin-alá

                    En ugy tapasztaltam, hogy win ala se jobb….

                    #1874312
                    csaba
                    Felhasználó

                      Sziasztok,

                      nem tudom, hogy találkoztatok-e már ilyen problémával, de hátha tudtok nekem segíteni.
                      Szóval: Radeon9600 videókártyám van, amire feltelepítettem az ATI drivert, és mûködik is a 3D. A helyzet a következõ: ha elindítom a wine-t teljes képernyõn, vagy csak szimplán a zappingot, akkor elsötétül a képernyõ, és a monitor ledje el kezd villogni, mint ha a gép nem lenne bekapcsolva.

                    9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
                    • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.