Video problem

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1959001
    admin
    Adminisztrátor

      Sziasztok!

      A következõ problémát szeretném megoldani a segítségetekkel:

      Adva van egy Compaq Armada 1700 6233/T/4000/D/0/1 típusszmámú laptop, amelyre sikeresen telepítettem a legújabb stabil verziójú UHU Linuxot. De! Nem mindig, de az esetek 90%-ban elõjön egy olyan dolog, hogy hangyássá válik a kép. Ez valószínûleg a video vezérlõ körüli gondra utal. Ez nálam jelenleg vesa, 800*600, 60Hz. Mit tegyek, hogy végre jó legyen a kép?

      Ne grafikus beállítóval kínlódj! Az /etc/X11/XF86Config fájlt szerkeszd a „monitor” adataival operálj, a modeline sorokat kommentezd ki!

      Na, és van még egy. Nem ismeri fel ugyanebben a laptopban a hangkártyát (pontosabban annak integrált megfelelõjét, ami a spec. szerint egy sb komptabilis cucc). Az UHU Vezérlõpultban nem adja jelét ennek, és ha megpróbálok vmit beállítani neki manuálisan, akkor teljesen kikészül. Biztos van erre is megoldás, de én nem jöttem rá.

      #:lspci
      ha pci szerû dolog akkor ott kell lenni a listában!
      Ez után
      #:modprobe karinév (vagy valami hasonlatos a kernel modul név)
      ha nincs hibaüzi akkor próbálgasd így!
      Ha ráhibáztál, akkor azt a nevet kell az /etc/modules/autoload fájlba írni és akkor menni fog a bootkor!

      Szóval, ha vkinek van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban vmi konstruktív ötlete, akkor az ne fogja vissza magát!

      Elõre is köszönök minden segítséget!

      #1959002
      pomm
      Felhasználó

        Csak egy 5let a hangra…mit ír ki az alsaconfig????
        parancs:
        alsaconf

        #1959003
        Bbt
        Felhasználó

          ezt a compaq gépet nem ismerem, de nem neomagic videokártya van benne véletlen? a hangkártyád meg valószínûleg ISA-s,

          #1959004
          Reshet
          Felhasználó

            Csak egy 5let a hangra…mit ír ki az alsaconfig????
            parancs:
            alsaconf

            #1959005
            Reshet
            Felhasználó

              A grafikus részérõl ezt írják a hivatalos oldalon:

              Model 6233/T/4000/D/M/1: 12.1″ color TFT with 800 x 600 resolution (up to 16.7M colors internal) and 64-bit video graphics with 2 MB EDO DRAM for increased color depth and graphics performance

              A hangért felelõs dolog pedig:

              Compaq PremierSound™ for enhanced stereo audio including integrated 16-bit Sound Blaster Pro-compatible stereo audio, integrated acoustic bass reflex stereo speakers with 2 watt/channel amplifier and 4 stage EQ. Microphone, software/hardware volume control, headphone out, microphone in jacks support; internal 24X Max3 CD-ROM Drive or DVD-ROM15 Drive.

              #1959006
              Reshet
              Felhasználó

                Az lspci-nél hangkártyaadatot nem találtam (igen, minden bizonnyal isa-as), de legalább kiderült a video kártya neve: Chips and Technologies F655555 HiQVPro.

                Próbálkoztam a modprobe paranccsal, de a fenti névnek minden variációját elutasította.

                #1959007
                pomm
                Felhasználó

                  hm, részemrõl passz…én nem görcsölnék, forgatnék egy kernelt. Már tudod a hw-kat, 15 perc alatt meg van egy kernel. De várj, hátha jön vki aki ad tippet…

                  #1959008
                  PcZolee
                  Felhasználó

                    Az alsa-hoz kell a dialog csomag! apt-get install dialog

                    #1959009
                    Reshet
                    Felhasználó

                      Az alsa-hoz kell a dialog csomag! apt-get install dialog

                      Köszi! Igen, mostmár kerreg vmit, hogy feltettem a dialogot. Sajna, nem talált támogatott pnp, pci hangkártyát,de vmi isa-t igen, de nem ismeri fel. Azt mondja, hogy ha akarom, akkor kipróbál pár drivert. Az összes felkínált lehetõséget kipróbáltam, de egyik sem stimmelt. Ilyenkor mi a teendõ? Más op. rendszer alatt mûködött, tehát itt is kellene.

                      Ezenkívül a kép hangyásodása még mindig megvan, ezt nem sikerült orvosolnom. Mit tegyek? Mit jelent az, hogy próbáljam kicommentelni a modeline sorokat?

                      #1959010
                      Reshet
                      Felhasználó

                        hm, részemrõl passz…én nem görcsölnék, forgatnék egy kernelt. Már tudod a hw-kat, 15 perc alatt meg van egy kernel. De várj, hátha jön vki aki ad tippet…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.