Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › FREEVRL + UHU Segítség
- This topic has 14 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 9 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-09-29-16:58 #1975655
Hello!
Telepíteni akarom a FreeWrl 1.08pre2-t Uhu 1.2 alá.
Lefut a perl Makefile.PL rendben, aztán a make-re ezt írja ki:javac -classpath .:/usr/lib/mozilla/plugins/java40.jar vrml/BaseNode.java
Error: could not find libjava.so
Error: could not find Java 2 Runtime Environment.
make[2]: *** [vrml/BaseNode.class] Error 2
make[2]: Leaving directory `/home/taylor/FreeWRL-1.08-pre2/java/classes’
make[1]: *** [subdirs] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/taylor/FreeWRL-1.08-pre2/java’
make: *** [subdirs] Error 2Hiába raktam fel a j2re1.4.2_05-t es csináltam szimlinket a mozilla/plugins konyvtarba, ezt írja ki.
A Java engedélyezve van a Mozillaban(1.7.3)A vrml.conf-ban isáatírom a szükséges sorokat, de nem jó így sem.
Kérlek, segítsetek! Sürgõs lenne!Köszönöm!
[align=right][snapback]86894[/snapback][/align]Tipp.
Próbáld a ‘Makefile’-ban átírni az elérési utat!2004-09-29-17:07 #1975656Nem talalom a Makefile-ban, hogy mit kene atirnom.
Csak en akarok vrmlviewert telepiteni?
Segitsen mar egy Linux Guru!
Mar vagy egy hete probalom, de nem birom felrakni.
Biztos vmi kis baja van, de en nem ertek hozza…2004-09-29-17:12 #1975657Nem talalom a Makefile-ban, hogy mit kene atirnom.
Csak en akarok vrmlviewert telepiteni?
Segitsen mar egy Linux Guru!
Mar vagy egy hete probalom, de nem birom felrakni.
Biztos vmi kis baja van, de en nem ertek hozza…
[align=right][snapback]86908[/snapback][/align]Szúrd ide a Makefile-t
2004-09-29-18:32 #1975658Hello Sany!
Inkabb a Freewrl letoltesi cimet adom meg, mert eleg hosszu a Makefile.
http://sourceforge.net/project/showfiles.p…lease_id=269631
Biztos valami kis hulyeseget nem tudok, de hat kezdo vagyok.Elore is kosz a segitseget!
2004-09-29-19:22 #1975659Hello Sany!
Inkabb a Freewrl letoltesi cimet adom meg, mert eleg hosszu a Makefile.
http://sourceforge.net/project/showfiles.p…lease_id=269631
Biztos valami kis hulyeseget nem tudok, de hat kezdo vagyok.Elore is kosz a segitseget!
[align=right][snapback]86921[/snapback][/align]A ‘which javac’ paprancs mit ad?
2004-09-29-19:47 #1975660Segitsen mar egy Linux Guru!
[align=right][snapback]86908[/snapback][/align]
Azt teszi.
2004-09-29-21:25 #1975661which javac:
usr/local/bin/javac
2004-09-29-22:28 #1975662which javac:
usr/local/bin/javac
[align=right][snapback]86954[/snapback][/align]Akkor tedd fel a ‘j2sdk1.4.2’-t, nekem ezzel a make lefutott, igaz átírtam a Makeflie-ban /usr/lib/opera/plugins -ra a mozilla helyett, de nem hiszem hogy ezért.
Csak tudnám, hogy ez a progi mire való! :unsure:2004-09-29-22:51 #1975663A vrml (wrl kiterjesytesu fajlok) virtualis vilagokat lehet leirni vele viszonylag egyszeruen.
Bovebben: http://www.szentesinfo.hu/vrml/Nem megy igy sem. Mar felraktam a j2sdk1.4.2_05-t, de ugysem megy. Nem ertem, h mi baja van.
Atallitom a vrml.conf-ban is Makefile-ban is, es semmi…Azt nem ertem, hogy svg plugin csont nelkul telepul a Mozilla ala, de ez a Vrml, mintha kicsit el lenne hanyagolva. Es most csak ezert hasznalhatok w*n-t 🙁
Azert kosz!
2004-09-29-23:10 #1975664A vrml (wrl kiterjesytesu fajlok) virtualis vilagokat lehet leirni vele viszonylag egyszeruen.
Bovebben: http://www.szentesinfo.hu/vrml/Nem megy igy sem. Mar felraktam a j2sdk1.4.2_05-t, de ugysem megy. Nem ertem, h mi baja van.
Atallitom a vrml.conf-ban is Makefile-ban is, es semmi…Azt nem ertem, hogy svg plugin csont nelkul telepul a Mozilla ala, de ez a Vrml, mintha kicsit el lenne hanyagolva. Es most csak ezert hasznalhatok w*n-t 🙁
Azert kosz!
[align=right][snapback]86964[/snapback][/align]a „új make” elõtt csinálj „make cleant”!
Ezután újra „makefile.pl” > „make” > „make install” -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.