FREEVRL + UHU Segítség

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok FREEVRL + UHU Segítség

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 15
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1975655
    admin
    Adminisztrátor

      Hello!

      Telepíteni akarom a FreeWrl 1.08pre2-t Uhu 1.2 alá.
      Lefut a perl Makefile.PL rendben, aztán a make-re ezt írja ki:

      javac -classpath .:/usr/lib/mozilla/plugins/java40.jar vrml/BaseNode.java
      Error: could not find libjava.so
      Error: could not find Java 2 Runtime Environment.
      make[2]: *** [vrml/BaseNode.class] Error 2
      make[2]: Leaving directory `/home/taylor/FreeWRL-1.08-pre2/java/classes’
      make[1]: *** [subdirs] Error 2
      make[1]: Leaving directory `/home/taylor/FreeWRL-1.08-pre2/java’
      make: *** [subdirs] Error 2

      Hiába raktam fel a j2re1.4.2_05-t es csináltam szimlinket a mozilla/plugins konyvtarba, ezt írja ki.
      A Java engedélyezve van a Mozillaban(1.7.3)

      A vrml.conf-ban isáatírom a szükséges sorokat, de nem jó így sem.
      Kérlek, segítsetek! Sürgõs lenne!

      Köszönöm!
      [align=right][snapback]86894[/snapback][/align]

      Tipp.
      Próbáld a ‘Makefile’-ban átírni az elérési utat!

      #1975656
      admin
      Adminisztrátor

        Nem talalom a Makefile-ban, hogy mit kene atirnom.
        Csak en akarok vrmlviewert telepiteni?
        Segitsen mar egy Linux Guru!
        Mar vagy egy hete probalom, de nem birom felrakni.
        Biztos vmi kis baja van, de en nem ertek hozza…

        #1975657
        admin
        Adminisztrátor

          Nem talalom a Makefile-ban, hogy mit kene atirnom.
          Csak en akarok vrmlviewert telepiteni?
          Segitsen mar egy Linux Guru!
          Mar vagy egy hete probalom, de nem birom felrakni.
          Biztos vmi kis baja van, de en nem ertek hozza…
          [align=right][snapback]86908[/snapback][/align]

          Szúrd ide a Makefile-t

          #1975658
          admin
          Adminisztrátor

            Hello Sany!

            Inkabb a Freewrl letoltesi cimet adom meg, mert eleg hosszu a Makefile.
            http://sourceforge.net/project/showfiles.p…lease_id=269631
            Biztos valami kis hulyeseget nem tudok, de hat kezdo vagyok.

            Elore is kosz a segitseget!

            #1975659
            admin
            Adminisztrátor

              Hello Sany!

              Inkabb a Freewrl letoltesi cimet adom meg, mert eleg hosszu a Makefile.
              http://sourceforge.net/project/showfiles.p…lease_id=269631
              Biztos valami kis hulyeseget nem tudok, de hat kezdo vagyok.

              Elore is kosz a segitseget!
              [align=right][snapback]86921[/snapback][/align]

              A ‘which javac’ paprancs mit ad?

              #1975660
              Bbt
              Felhasználó

                Segitsen mar egy Linux Guru!

                [align=right][snapback]86908[/snapback][/align]

                Azt teszi.

                #1975661
                admin
                Adminisztrátor

                  which javac:

                  usr/local/bin/javac

                  #1975662
                  admin
                  Adminisztrátor

                    which javac:

                    usr/local/bin/javac
                    [align=right][snapback]86954[/snapback][/align]

                    Akkor tedd fel a ‘j2sdk1.4.2’-t, nekem ezzel a make lefutott, igaz átírtam a Makeflie-ban /usr/lib/opera/plugins -ra a mozilla helyett, de nem hiszem hogy ezért.
                    Csak tudnám, hogy ez a progi mire való! :unsure:

                    #1975663
                    admin
                    Adminisztrátor

                      A vrml (wrl kiterjesytesu fajlok) virtualis vilagokat lehet leirni vele viszonylag egyszeruen.
                      Bovebben: http://www.szentesinfo.hu/vrml/

                      Nem megy igy sem. Mar felraktam a j2sdk1.4.2_05-t, de ugysem megy. Nem ertem, h mi baja van.
                      Atallitom a vrml.conf-ban is Makefile-ban is, es semmi…

                      Azt nem ertem, hogy svg plugin csont nelkul telepul a Mozilla ala, de ez a Vrml, mintha kicsit el lenne hanyagolva. Es most csak ezert hasznalhatok w*n-t 🙁

                      Azert kosz!

                      #1975664
                      admin
                      Adminisztrátor

                        A vrml (wrl kiterjesytesu fajlok) virtualis vilagokat lehet leirni vele viszonylag egyszeruen.
                        Bovebben: http://www.szentesinfo.hu/vrml/

                        Nem megy igy sem. Mar felraktam a j2sdk1.4.2_05-t, de ugysem megy. Nem ertem, h mi baja van.
                        Atallitom a vrml.conf-ban is Makefile-ban is, es semmi…

                        Azt nem ertem, hogy svg plugin csont nelkul telepul a Mozilla ala, de ez a Vrml, mintha kicsit el lenne hanyagolva. Es most csak ezert hasznalhatok w*n-t 🙁

                        Azert kosz!
                        [align=right][snapback]86964[/snapback][/align]

                        a „új make” elõtt csinálj „make cleant”!
                        Ezután újra „makefile.pl” > „make” > „make install”

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 15
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.