9.1 és AC97 alaplapi hangkártya

Kezdőlap Fórumok SuSE Linux SuSE kezdõ 9.1 és AC97 alaplapi hangkártya

6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1975669
    kisbetu
    Felhasználó

      Default válasz:
      hagyd a francba az idegenlelkû, imperialista SUS

      #1975670
      admin
      Adminisztrátor

        A 9.1 Suse az alaplapi AC97 jellegû VIA 82xx alaplapi hangkártyával érdekes dolgokat csinál.
        Egyes programokkal (Cube játék) egy büdös nyikkot se szól.
        Más programokkal (pl. KDE hangbeállító-próbáló dolgok) nagyon szaggat, és nem lehet lelõni, csak más futtatási szintre ugrással.
        Megint más programoknál (XMMS) tökéletesen szól.
        Hibaüzenet nincs.
        Az artsd-t ki nem lõve és kilõve is csinálja a dolgot.
        Ugyanezen a gépen az UHU 1.1.1 hibátlanul viszi a hangkártyát. Az Alsa verziószáma azonos a kettõnél, a kernel a 9.1–nél 2.6-os, az Uhunál 2.4-es.
        Szerintetek mi lehet a gond???
        [align=right][snapback]86899[/snapback][/align]

        9.0-val semmi ilyen gond nincs, ha ragaszkodsz a zsuzsihoz , használd azt.
        Az UHU-nak még sokat kell csiszolódni, hogy elérje a SuSE linux színvonalát. A Dácsiából is csak szinte tegnap lett Logan.

        #1975671
        admin
        Adminisztrátor

          Prbálj meg OSS-t használni.Szerintem az XMMS is azt használja.

          #1975672
          admin
          Adminisztrátor

            Aszongyátok, a 9.0 jobb? A 9.1-et netrõl toltam fel, ezzel az erõvel feltolhatom a 9.0-t is, csak valaki aszonta, hogy óvakodjak a .0-s végû verzióktól.
            Amúgy az XMMS az Alsa és az OSS oputput module-lal is jól nyomja.
            Most azt játszom, hogy van egy rakás partícióm, az UHU a vezérlinux, van még egy kaka Win98, meg a további partíciókon különféle linuxok, kipróbálásiból. Amikor egy linuxot sikerül beállítani (vagy elegem lesz belõle), csinálok róla egy Ghost image-et, kiírom DVD-re, partíció formattál, és gyühet a következõ linux. Csak a k@cs@g susénál akadtam el ezzel a hangdologgal. (a debiannál még az X se állt fel, a mandrake-nél sehogy se tudtam squidezni, stb., de ez már off).
            Különben lehet, hogy veszek pár darab ezresért egy rendes hangkártyát, de elõtte feltolom a suse 9.0-t.

            #1975673
            admin
            Adminisztrátor

              9.0-val semmi ilyen gond nincs, ha ragaszkodsz a zsuzsihoz , használd azt.
              Az UHU-nak még sokat kell csiszolódni, hogy elérje a SuSE linux színvonalát. A Dácsiából is csak szinte tegnap lett Logan.
              [align=right][snapback]86911[/snapback][/align]

              A suse gyönyörû és nagyon kényelmes, de az uhu meg gyorsabb, stabilabb józanabb a könyvtárszerkezete, stb. Szerintem mind a kettõ egyformán királyos, és akkor járunk legjobban, ha mind a kettõbõl van a gépünkön:)))

              #1876239
              csaba
              Felhasználó

                A 9.1 Suse az alaplapi AC97 jellegû VIA 82xx alaplapi hangkártyával érdekes dolgokat csinál.
                Egyes programokkal (Cube játék) egy büdös nyikkot se szól.
                Más programokkal (pl. KDE hangbeállító-próbáló dolgok) nagyon szaggat, és nem lehet lelõni, csak más futtatási szintre ugrással.
                Megint más programoknál (XMMS) tökéletesen szól.
                Hibaüzenet nincs.
                Az artsd-t ki nem lõve és kilõve is csinálja a dolgot.
                Ugyanezen a gépen az UHU 1.1.1 hibátlanul viszi a hangkártyát. Az Alsa verziószáma azonos a kettõnél, a kernel a 9.1–nél 2.6-os, az Uhunál 2.4-es.
                Szerintetek mi lehet a gond???

              6 bejegyzés megtekintése - 1-6 / 6
              • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.