mnt könyvtár megnyitása lassú

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok mnt könyvtár megnyitása lassú

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1979731
    pomm
    Felhasználó

      Próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a floppy-d!

      #1979732
      admin
      Adminisztrátor

        Próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a floppy-d!
        [align=right][snapback]91937[/snapback][/align]

        Mennymá, mûködik! Köszi szépen. ez az egy amire nem gondoltam. hát ezé kárvolt nyitni egy topikot de legalább mostmá mûködik. Mégeccer köszönöm.

        #1979733
        kisbetu
        Felhasználó

          Próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a floppy-d!

          Ha nem zavarlak vele, írd már le, légyszi, miért ez volt a megoldás. Valami automount szemétkedés?

          #1979734
          pomm
          Felhasználó

            Kisbetu, erre még uhu 1.0 alatt jöttem rá. Azért, mert ha van ha nincs floppy-d, állandóan be akarja mountolni. Nos, ha van akkor is elmolyol vele, de ha nincs, akkor aztán keresi gazdagon! 😀

            #1979735
            paca5
            Felhasználó

              A supermount hátránya (automount rulzzz 😉 😉

              #1979736
              pomm
              Felhasználó

                na ja, ezt anno win alatt is utáltam ( floppy ) ott is kínlódott vele..na ja automount sztem is király, nekem semmi gondom vele, amióta ez van, azóta nincs gond sem az eszközök megnyitásával, sem azok elérésével!

                #1979737
                pointux
                Felhasználó

                  Nem az automount, hanem a supermount.
                  Ha ez mûködik, sosem tudhatja, hogy mikor veszel ki egy cd-t, vagy floppy-t, ezért minden rálépéskor újra meg kell néznie, hogy mi van rajta, és gyorstárat meg pont ezért nem alkalmazhat bármely mûvelet lezárása után.
                  Ha meg nem használsz supermountot, akkor veszed ki a floppyt, amikor kiadod a parancsot, így akár elviekben az egész floppyt a memóriában vagy swappon tarthatja (ami jóval gyorsabb), és a változtatásokat csak akkor kell végrehajtani, ha kiadod a szinkronizálás, vagy umount parancsot. Természetesen nem tartja az egész floppyt a memóriában, mert az fölösleges lenne, és az meg már az szinkronizálás/umount parancs végrahajtását növelné meg.

                  #1876648
                  csaba
                  Felhasználó

                    Heló mindenki.

                    Van egy kis gondom. A helyzet a következõ:
                    Van 2 vinyóm: 1 40Gb-s Maxtor és 1 80Gb-s SeaGate.
                    A 40-es 2-é van partícionálva (fele-fele arányban + 512 swap)
                    Ennek az egyik felén a MikroPuha Ablakokat lehet fellelni a másikon pedig az UHU-t.
                    A 80-as on egy az egyben van egy 80GB-s Fat32-es Partíció.

                    A probléma az hogy a méréseim alapján 3 perc 17 másodperc alatt nyitja meg az /mnt könyvtárat
                    amiben a 80GB-s fellelhetõ a wines partíció és 2 LG cd-rom mellett.

                  8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
                  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.