Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › mnt könyvtár megnyitása lassú
- This topic has 7 hozzászólás, 6 résztvevő, and was last updated 21 years, 8 months telt el by
pointux.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-10-23-09:15 #1979731
Próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a floppy-d!
2004-10-23-09:26 #1979732Próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a floppy-d!
[align=right][snapback]91937[/snapback][/align]Mennymá, mûködik! Köszi szépen. ez az egy amire nem gondoltam. hát ezé kárvolt nyitni egy topikot de legalább mostmá mûködik. Mégeccer köszönöm.
2004-10-23-09:44 #1979733Próbáld a BIOS-ban kikapcsolni a floppy-d!
Ha nem zavarlak vele, írd már le, légyszi, miért ez volt a megoldás. Valami automount szemétkedés?
2004-10-23-10:22 #1979734Kisbetu, erre még uhu 1.0 alatt jöttem rá. Azért, mert ha van ha nincs floppy-d, állandóan be akarja mountolni. Nos, ha van akkor is elmolyol vele, de ha nincs, akkor aztán keresi gazdagon! 😀
2004-10-23-10:28 #1979735A supermount hátránya (automount rulzzz 😉 😉
2004-10-23-10:37 #1979736na ja, ezt anno win alatt is utáltam ( floppy ) ott is kínlódott vele..na ja automount sztem is király, nekem semmi gondom vele, amióta ez van, azóta nincs gond sem az eszközök megnyitásával, sem azok elérésével!
2004-10-23-17:21 #1979737Nem az automount, hanem a supermount.
Ha ez mûködik, sosem tudhatja, hogy mikor veszel ki egy cd-t, vagy floppy-t, ezért minden rálépéskor újra meg kell néznie, hogy mi van rajta, és gyorstárat meg pont ezért nem alkalmazhat bármely mûvelet lezárása után.
Ha meg nem használsz supermountot, akkor veszed ki a floppyt, amikor kiadod a parancsot, így akár elviekben az egész floppyt a memóriában vagy swappon tarthatja (ami jóval gyorsabb), és a változtatásokat csak akkor kell végrehajtani, ha kiadod a szinkronizálás, vagy umount parancsot. Természetesen nem tartja az egész floppyt a memóriában, mert az fölösleges lenne, és az meg már az szinkronizálás/umount parancs végrahajtását növelné meg.2009-12-04-19:56 #1876648Heló mindenki.
Van egy kis gondom. A helyzet a következõ:
Van 2 vinyóm: 1 40Gb-s Maxtor és 1 80Gb-s SeaGate.
A 40-es 2-é van partícionálva (fele-fele arányban + 512 swap)
Ennek az egyik felén a MikroPuha Ablakokat lehet fellelni a másikon pedig az UHU-t.
A 80-as on egy az egyben van egy 80GB-s Fat32-es Partíció.A probléma az hogy a méréseim alapján 3 perc 17 másodperc alatt nyitja meg az /mnt könyvtárat
amiben a 80GB-s fellelhetõ a wines partíció és 2 LG cd-rom mellett. -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.