tv kártya és a kernel modulok

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott tv kártya és a kernel modulok

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1981048
    aty
    Felhasználó

      Up!

      2.6.9es kernelem van, itt mi a helyzet? Egyelõre beszéljünk a kártya moduljairól, utána kiváncsi lennék arra, hogy hogy lehet összeegyeztetni a hangkártya hangjával a tv-tunerét?

      #1981049
      aty
      Felhasználó

        Pár kiegészítés, 2.6.9ben vannak valami cx88xx ill. cx8800 modulok. Elméletileg ezek kellenének a Kworld kártyához. Mivel Windows alatt is Connexant driverek voltak szükségesek.
        De érdekes, hogy amikor bttv modul be van töltve, akkor létezik a /dev/video0, de ha csak a Connexant modulok, akkor nem. Most akkor hogy is van ez?

        #1876730
        csaba
        Felhasználó

          Bocsi az új topicért, de mindjárt restart és nem találtam a régit…
          Szal kernel faq-ja fellownak király, de van vhol arról leírás, hogy amennyiben tv kártyát és lircet szeretnék használni, milyen kernel modulokra van szükségem? Mert lassú, hosszadalmas kikisérletezgetéssel tuti megtalálnám, de ehhez vhogy most nem érzek késztetést.
          Alapproblémám, hogy a kworld tv tuner és a hozzátartozó távirányító elindul a slack 10.0 2.4.26-os kernelével, de semmi mással. Azt kevésbé hiszem, hogy az új kernelek nem támogatják azt, amit a régebbiek támogattak, tehát itt más a probléma. Azt se javasoljátok, hogy az i2c és a video-ra vonatkozó dolgokat tegyem mind modulba, mert ezen már túl vagyok, de így sem megy. Szóval várom az 5leteket…
          Köszi

        3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
        • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.