UHU USER Mount

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2008309
    kelemengabor
    Felhasználó

      fstab-ban, gondolom már van egy-két bejegyzés a mountolandó dolgaidnak, azok végére, az opciók közé kell felvenni az „users”-t, valahogy így: (…) defaults, users (…)
      (ld. még: man fstab, man mount)

      #2008310
      admin
      Adminisztrátor

        Egész pontosan az a bajom hogy van egy SMB4K nevü progi és látom is a SAMBA által megosztott álományokat csak mountolni nem tudom csak úgy ha root ként indítom a programot.

        #2008311
        kelemengabor
        Felhasználó

          Egész pontosan az a bajom hogy van egy SMB4K nevü progi és látom is a SAMBA által megosztott álományokat csak mountolni nem tudom csak  úgy ha root ként indítom a programot.
          [align=right][snapback]124295[/snapback][/align]

          Akkor ezzel kell kezdeni, ha használható segítséget akarsz.

          #2008312
          admin
          Adminisztrátor

            Akkor ezzel kell kezdeni, ha használható segítséget akarsz.

            OK

            #2008313
            admin
            Adminisztrátor

              Nos akkor tud nekem segíteni valaki az SMB4K nevü programban hogy legyen benne mountolási jogom?

              #2008314
              Bbt
              Felhasználó

                Nos akkor tud nekem segíteni valaki az SMB4K nevü programban hogy legyen benne mountolási jogom?
                [align=right][snapback]124361[/snapback][/align]

                javaslat: man samba
                a válaszhoz nekem is el kéne olvasnom, viszont jelenleg neked van rá nagyobb szükséged…

                másik javaslat a sudo….

                #2008315
                admin
                Adminisztrátor

                  ok köszönöm csak gondoltam egyszerüb megkérdezni hátha valaki kapásbol tudja a válasz és nem kell átnyálazni a samba 1500 oldalát, bár szerintem ez jogosultság kérdése, ha hülyeséget írtam akkor javíts ki és bocs.

                  #2008316
                  admin
                  Adminisztrátor

                    Kösönöm a segítséget a megoldás a következõ volt

                    localroot@kuba:~$ su –
                    Jelszó:
                    Utolsó belépés: 2005. márc. 19. (szo) 20.01.37; pts/1 terminálról
                    root@kuba:/# cd /usr/bin
                    root@kuba:/usr/bin#
                    root@kuba:/usr/bin# chmod +s smbmnt

                    kérdés szerintetek ez nem gáz biztonságilag?
                    :rolleyes:

                    #1878898
                    csaba
                    Felhasználó

                      Sziasztok

                      Elnézést az alap kérdés miat de megtudná nekem mondani hogy hogyan tudok UHU Linux (RAJT) alalt USERNAK mountolási jogot adni és pontosan hól és hogyan kell megadni neki?

                      Elõre is köszönöm. :icon_redface:

                    9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
                    • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.