Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › UHU USER Mount
- This topic has 8 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 3 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-03-18-18:59 #2008309
fstab-ban, gondolom már van egy-két bejegyzés a mountolandó dolgaidnak, azok végére, az opciók közé kell felvenni az „users”-t, valahogy így: (…) defaults, users (…)
(ld. még: man fstab, man mount)2005-03-18-19:06 #2008310Egész pontosan az a bajom hogy van egy SMB4K nevü progi és látom is a SAMBA által megosztott álományokat csak mountolni nem tudom csak úgy ha root ként indítom a programot.
2005-03-18-19:25 #2008311Egész pontosan az a bajom hogy van egy SMB4K nevü progi és látom is a SAMBA által megosztott álományokat csak mountolni nem tudom csak úgy ha root ként indítom a programot.
[align=right][snapback]124295[/snapback][/align]Akkor ezzel kell kezdeni, ha használható segítséget akarsz.
2005-03-18-19:29 #2008312Akkor ezzel kell kezdeni, ha használható segítséget akarsz.
OK
2005-03-18-21:35 #2008313Nos akkor tud nekem segíteni valaki az SMB4K nevü programban hogy legyen benne mountolási jogom?
2005-03-18-21:41 #2008314Nos akkor tud nekem segíteni valaki az SMB4K nevü programban hogy legyen benne mountolási jogom?
[align=right][snapback]124361[/snapback][/align]javaslat: man samba
a válaszhoz nekem is el kéne olvasnom, viszont jelenleg neked van rá nagyobb szükséged…másik javaslat a sudo….
2005-03-18-21:56 #2008315ok köszönöm csak gondoltam egyszerüb megkérdezni hátha valaki kapásbol tudja a válasz és nem kell átnyálazni a samba 1500 oldalát, bár szerintem ez jogosultság kérdése, ha hülyeséget írtam akkor javíts ki és bocs.
2005-03-19-19:08 #2008316Kösönöm a segítséget a megoldás a következõ volt
localroot@kuba:~$ su –
Jelszó:
Utolsó belépés: 2005. márc. 19. (szo) 20.01.37; pts/1 terminálról
root@kuba:/# cd /usr/bin
root@kuba:/usr/bin#
root@kuba:/usr/bin# chmod +s smbmntkérdés szerintetek ez nem gáz biztonságilag?
:rolleyes:2009-12-04-19:57 #1878898Sziasztok
Elnézést az alap kérdés miat de megtudná nekem mondani hogy hogyan tudok UHU Linux (RAJT) alalt USERNAK mountolási jogot adni és pontosan hól és hogyan kell megadni neki?
Elõre is köszönöm. :icon_redface:
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.