Alaplapi driver

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2009031
    kovi
    Felhasználó

      nForce2-es Intel-es alaplapja van

      egy típust pls mert ilyet még nem hallottam.

      egyébként hang ilyesmi (3d video kivételével) már kernelbõl / egyéb alapmodulokból / xbõl jön, a kernelfában stb-ben fellelhetõ legfrisebb kódokkal. Ha nem, akkor pölö nvidia unified driver, és arra meg az nvidia graphics driver és kész is.

      #2009032
      admin
      Adminisztrátor

        egy típust pls mert ilyet még nem hallottam.

        egyébként hang ilyesmi (3d video kivételével) már kernelbõl / egyéb alapmodulokból / xbõl jön, a kernelfában stb-ben fellelhetõ legfrisebb kódokkal. Ha nem, akkor pölö nvidia unified driver, és arra meg az nvidia graphics driver és kész is.
        [align=right][snapback]124951[/snapback][/align]

        Ok, kimaradt egy vesszõ. Tehát nforce2, azaz vesszõ, Intel. Na most én konkrétan az nforce2-õt tudom mondani, mert nekem az van. Amikor telepítem az Win.re a meghajtót, megkérdezi, hogy melyiket akarom telepíteni. Tehát felrakja az AGP, IDE, memória vezérlõ, LAN, hang drivert, ha kipipálom az összeset.
        Linux alatt Blaci jóvoltából láttam Uhu-ra a hang és LAN drivert.

        #2009033
        kovi
        Felhasználó

          Igen, így már tisztább. Aranyszabály: ami mûködik, azt ne bántsd. Amennyiben az északi híd memvezérlõjét – agp kapcsát, déli híd hdd vezérlõjét, alaplapra forrasztott lan tés hangot képes normálisan kezelni a rendszered alapból, akkor ne buzeráld — egy új agpart vezérlõt pl az nvidia grafkártyák drivere úgy is felpakol…

          Teljesítménybeli és minõségbeli külömbséget nagy mértékben ne várj a drivercseréktõl. Amit a kernel / rendszermappák kezelnek, azt javarészt kompromisszumoktól mentesen teszik.

          #2009034
          Bbt
          Felhasználó

            A kernel alapból lekezeli (ha olyan kerneled van forgatva.) Valószínüleg neked olyan van.
            Ettõl függetlenül a http://www.nvidia.com-on találsz nforce drivert, használhatod azt is, én teljesen meg vagyok elégedve a kerneles modulokkal, de ez az én szubjektív véleményem.

            (egyébként a kérdés a kernel szemléletnél kezdõdik: a windows mikrokernele kontra a linux „teljes” kernele…)

            #2009035
            kovi
            Felhasználó

              Fenetudja inkább a személyre szabhatóság.. Egy pda-s win totállezúzva – magszinten tudtommal megás nagyságrendû, errefel egy lin kernelt célterületre 500k-ra is tudok fordítani…

              #2009036
              admin
              Adminisztrátor

                Fenetudja inkább a személyre szabhatóság.. Egy pda-s win totállezúzva – magszinten tudtommal megás nagyságrendû, errefel egy lin kernelt célterületre 500k-ra is tudok fordítani…
                [align=right][snapback]124986[/snapback][/align]

                Köszi, még véletlenül sem akarok Windows-Linux vitát. Csak feltünt, hogy errõl még sosem olvastam a fórumon. Egyébként csak azért merült fel bennem ez a kérdés, mert nekem úgy tûnik, hogy az Uhu egy kicsit lassabb mint a Win.

                #2009037
                kovi
                Felhasználó

                  ok.
                  Viszont az openoofice és a firefox az nem a linux miatt töltõdik lassan, hanem ezek az említett szoftverek „”jellemzõi””… 🙁 Ezek win alatt is lassan töltõdnek.

                  #1878928
                  csaba
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek. Rengeteget olvastam az ATI és Nvidia videó kártyák driver-ének a telepítésérõl. Viszont nem igazán láttam olyat, hogy valakinek pl. VIA-s, nForce2-es Intel-es alaplapja van, és arra feltette volna a drivert, mint a má$ik rendszerben. Linux alatt ez nem kell? Vagy alapban feltelepül? Nem hiszem, hogy ha még tartalmazza is a telepítésnél, a legfrissebb drivereket teszi fel. Szóval hogy is van ez a Linux-nál?

                  8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
                  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.