Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Alaplapi driver
- This topic has 7 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 3 months telt el by
kovi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-03-21-10:36 #2009031
nForce2-es Intel-es alaplapja van
egy típust pls mert ilyet még nem hallottam.
egyébként hang ilyesmi (3d video kivételével) már kernelbõl / egyéb alapmodulokból / xbõl jön, a kernelfában stb-ben fellelhetõ legfrisebb kódokkal. Ha nem, akkor pölö nvidia unified driver, és arra meg az nvidia graphics driver és kész is.
2005-03-21-11:59 #2009032egy típust pls mert ilyet még nem hallottam.
egyébként hang ilyesmi (3d video kivételével) már kernelbõl / egyéb alapmodulokból / xbõl jön, a kernelfában stb-ben fellelhetõ legfrisebb kódokkal. Ha nem, akkor pölö nvidia unified driver, és arra meg az nvidia graphics driver és kész is.
[align=right][snapback]124951[/snapback][/align]Ok, kimaradt egy vesszõ. Tehát nforce2, azaz vesszõ, Intel. Na most én konkrétan az nforce2-õt tudom mondani, mert nekem az van. Amikor telepítem az Win.re a meghajtót, megkérdezi, hogy melyiket akarom telepíteni. Tehát felrakja az AGP, IDE, memória vezérlõ, LAN, hang drivert, ha kipipálom az összeset.
Linux alatt Blaci jóvoltából láttam Uhu-ra a hang és LAN drivert.2005-03-21-12:45 #2009033Igen, így már tisztább. Aranyszabály: ami mûködik, azt ne bántsd. Amennyiben az északi híd memvezérlõjét – agp kapcsát, déli híd hdd vezérlõjét, alaplapra forrasztott lan tés hangot képes normálisan kezelni a rendszered alapból, akkor ne buzeráld — egy új agpart vezérlõt pl az nvidia grafkártyák drivere úgy is felpakol…
Teljesítménybeli és minõségbeli külömbséget nagy mértékben ne várj a drivercseréktõl. Amit a kernel / rendszermappák kezelnek, azt javarészt kompromisszumoktól mentesen teszik.
2005-03-21-12:46 #2009034A kernel alapból lekezeli (ha olyan kerneled van forgatva.) Valószínüleg neked olyan van.
Ettõl függetlenül a http://www.nvidia.com-on találsz nforce drivert, használhatod azt is, én teljesen meg vagyok elégedve a kerneles modulokkal, de ez az én szubjektív véleményem.(egyébként a kérdés a kernel szemléletnél kezdõdik: a windows mikrokernele kontra a linux „teljes” kernele…)
2005-03-21-13:08 #2009035Fenetudja inkább a személyre szabhatóság.. Egy pda-s win totállezúzva – magszinten tudtommal megás nagyságrendû, errefel egy lin kernelt célterületre 500k-ra is tudok fordítani…
2005-03-21-13:17 #2009036Fenetudja inkább a személyre szabhatóság.. Egy pda-s win totállezúzva – magszinten tudtommal megás nagyságrendû, errefel egy lin kernelt célterületre 500k-ra is tudok fordítani…
[align=right][snapback]124986[/snapback][/align]Köszi, még véletlenül sem akarok Windows-Linux vitát. Csak feltünt, hogy errõl még sosem olvastam a fórumon. Egyébként csak azért merült fel bennem ez a kérdés, mert nekem úgy tûnik, hogy az Uhu egy kicsit lassabb mint a Win.
2005-03-21-13:22 #2009037ok.
Viszont az openoofice és a firefox az nem a linux miatt töltõdik lassan, hanem ezek az említett szoftverek „”jellemzõi””… 🙁 Ezek win alatt is lassan töltõdnek.2009-12-04-19:57 #1878928Sziasztok!
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek. Rengeteget olvastam az ATI és Nvidia videó kártyák driver-ének a telepítésérõl. Viszont nem igazán láttam olyat, hogy valakinek pl. VIA-s, nForce2-es Intel-es alaplapja van, és arra feltette volna a drivert, mint a má$ik rendszerben. Linux alatt ez nem kell? Vagy alapban feltelepül? Nem hiszem, hogy ha még tartalmazza is a telepítésnél, a legfrissebb drivereket teszi fel. Szóval hogy is van ez a Linux-nál?
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.