RefreshLock-olás

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2012989
    admin
    Adminisztrátor

      Na akkor megpróbálom érthetõbben:

      Monitorom üzemel:

      1024*768/60hz
      800*600/85hz
      640*480/85hz

      Elindítok egy teljes képernyõs játékot pl:Counter

      Az alap 1024*768/60hz rõl el állítja a frissítési sebessgéget magasabbra amit már a képernyõ nem bír ezért elsötétül!

      Nekem meg kéne egy program ami ez megakadályozza: tehát nem engedi a frissítési sebességet elállítani az alapértelmezéstõl!

      Remélem tudtok valamit ajánlani mert én nem találtam seemit!

      Elõre is kössz!

      :blush:

      #2012990
      Bbt
      Felhasználó

        esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?

        #2012991
        admin
        Adminisztrátor

          esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?
          [align=right][snapback]130584[/snapback][/align]

          Nem!

          Mér hogy kéne?

          #2012992
          admin
          Adminisztrátor

            „Monitorom üzemel:

            1024*768/60hz
            800*600/85hz
            640*480/85hz”

            Ezt jobb ha a monitor dönti el! 🙂

            „Windows gombra célzok”

            Létezik „Linux gomb” a neve. 🙂
            Csak még a hardvergyártók nem támogatják!

            Bbt: „esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?”

            „Nem!

            Mér hogy kéne?”

            Van a monitorodnak két fontos frekvencia adata!
            vertikal(fûggõleges)
            horizontal(vizszintes)
            ezeket kéne az /etc/X11/xorg.conf fájlban megadni!
            Ez után az összes „Modeline” sort törölni!!!!
            Valószínû hogy windowsoan állítottad be a képfrissítést/felbontás/színmélység.
            Ha a fentiek szerint jársz el, a monitor dönti el a képfrissítést.
            Vagyis, amire a monitorod képes az adott felbontásban.

            #2012993
            admin
            Adminisztrátor

              „Monitorom üzemel:

              1024*768/60hz
              800*600/85hz
              640*480/85hz”

              Ezt jobb ha a monitor dönti el! 🙂

              „Windows gombra célzok”

              Létezik „Linux gomb” a neve. 🙂
              Csak még a hardvergyártók nem támogatják!

              Bbt: „esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?”

              „Nem!

              Mér hogy kéne?”

              Van  a monitorodnak két fontos frekvencia adata!
              vertikal(fûggõleges)
              horizontal(vizszintes)
              ezeket kéne az /etc/X11/xorg.conf fájlban megadni!
              Ez után az összes „Modeline” sort törölni!!!!
              Valószínû hogy windowsoan állítottad be a képfrissítést/felbontás/színmélység.
              Ha a fentiek szerint jársz el, a monitor dönti el a képfrissítést.
              Vagyis, amire a monitorod képes az adott felbontásban.
              [align=right][snapback]130708[/snapback][/align]

              Kössz, próba cseresznye!

              Majd szólok hogy sikerült e!

              #2012994
              admin
              Adminisztrátor

                Nagyin köszönöm sikerült! 😀

                Kész csoda…

                #1879294
                csaba
                Felhasználó

                  Hello

                  Na szóval UHU-m van!+Cedega

                  1.Felraktam az elsõ játékot Counter-Strike.
                  Amint elindítom a játékot a frisítési sebesség magasabb lessz az alapértelmezésnél és nincs kép!
                  Windowsos Nvidia -Driverben létezett egy bizonyos Refres lock ami nem engette elállítani az alapértelmezéstõl a frissítési sebességet, Linux alatt nem igazán találtam ilyet ezért kérek segítséget(mert gondolom biztos van valami progi).

                  2. Létezik linux alatt is olyan gomb ami megjeleníti az asztalt és az aktuális programot ledobja alúlra?(Windows gombra célzok)

                  Remélem még nem volt ilyen topik!

                7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.