Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › RefreshLock-olás
- This topic has 6 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 2 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-04-18-19:27 #2012989
Na akkor megpróbálom érthetõbben:
Monitorom üzemel:
1024*768/60hz
800*600/85hz
640*480/85hzElindítok egy teljes képernyõs játékot pl:Counter
Az alap 1024*768/60hz rõl el állítja a frissítési sebessgéget magasabbra amit már a képernyõ nem bír ezért elsötétül!
Nekem meg kéne egy program ami ez megakadályozza: tehát nem engedi a frissítési sebességet elállítani az alapértelmezéstõl!
Remélem tudtok valamit ajánlani mert én nem találtam seemit!
Elõre is kössz!
:blush:
2005-04-18-21:33 #2012990esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?
2005-04-19-10:43 #2012991esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?
[align=right][snapback]130584[/snapback][/align]Nem!
Mér hogy kéne?
2005-04-19-15:30 #2012992„Monitorom üzemel:
1024*768/60hz
800*600/85hz
640*480/85hz”Ezt jobb ha a monitor dönti el! 🙂
„Windows gombra célzok”
Létezik „Linux gomb” a neve. 🙂
Csak még a hardvergyártók nem támogatják!Bbt: „esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?”
„Nem!
Mér hogy kéne?”
Van a monitorodnak két fontos frekvencia adata!
vertikal(fûggõleges)
horizontal(vizszintes)
ezeket kéne az /etc/X11/xorg.conf fájlban megadni!
Ez után az összes „Modeline” sort törölni!!!!
Valószínû hogy windowsoan állítottad be a képfrissítést/felbontás/színmélység.
Ha a fentiek szerint jársz el, a monitor dönti el a képfrissítést.
Vagyis, amire a monitorod képes az adott felbontásban.2005-04-19-16:36 #2012993„Monitorom üzemel:
1024*768/60hz
800*600/85hz
640*480/85hz”Ezt jobb ha a monitor dönti el! 🙂
„Windows gombra célzok”
Létezik „Linux gomb” a neve. 🙂
Csak még a hardvergyártók nem támogatják!Bbt: „esetleg Cedega alatt nem próbáltad beállítani?”
„Nem!
Mér hogy kéne?”
Van a monitorodnak két fontos frekvencia adata!
vertikal(fûggõleges)
horizontal(vizszintes)
ezeket kéne az /etc/X11/xorg.conf fájlban megadni!
Ez után az összes „Modeline” sort törölni!!!!
Valószínû hogy windowsoan állítottad be a képfrissítést/felbontás/színmélység.
Ha a fentiek szerint jársz el, a monitor dönti el a képfrissítést.
Vagyis, amire a monitorod képes az adott felbontásban.
[align=right][snapback]130708[/snapback][/align]Kössz, próba cseresznye!
Majd szólok hogy sikerült e!
2005-04-19-16:48 #2012994Nagyin köszönöm sikerült! 😀
Kész csoda…
2009-12-04-19:57 #1879294Hello
Na szóval UHU-m van!+Cedega
1.Felraktam az elsõ játékot Counter-Strike.
Amint elindítom a játékot a frisítési sebesség magasabb lessz az alapértelmezésnél és nincs kép!
Windowsos Nvidia -Driverben létezett egy bizonyos Refres lock ami nem engette elállítani az alapértelmezéstõl a frissítési sebességet, Linux alatt nem igazán találtam ilyet ezért kérek segítséget(mert gondolom biztos van valami progi).2. Létezik linux alatt is olyan gomb ami megjeleníti az asztalt és az aktuális programot ledobja alúlra?(Windows gombra célzok)
Remélem még nem volt ilyen topik!
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.