Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › Album shaper
- This topic has 11 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 20 years, 12 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-06-30-09:28 #2021983
hová szeretnéd menteni?
vagy nincs helyed, vagy nincs jogod odaírni… ennyi.2005-06-30-10:04 #2021984Ez érdekes mert elõtte ugyanugy ugyanide sikerült,de azóta nem megy.
2005-06-30-10:12 #2021985hát akkor valóban elfogyott a helyed, vagy tényleg nincs jogod.
1., terminálra ‘df –human’ .
2., a jogosultsági problémára meg… azt még mindig nem tudom hová mentenél .2005-06-30-11:38 #2021986Kicsit bõvebben mert láma vagyok nem guru.
Hogy jön ahhoz a progi,hogy csak ugy levegye a jogomat?
Egyébként teljesen letöröltem és ujratettem,és igy is ugyanaz.2005-06-30-11:48 #2021987Kicsit bõvebben mert láma vagyok nem guru.
gépeled konzolra:
df –humanés rögtön meglátod mennyi üres hely van az élõ háttértáraidon. ha nincs hely az rögtön kibukik.
jogosultság: mégegyszer megkérdezem hová_pakol_a_programod? enélkül csak barkóbázni fogok.Hogy jön ahhoz a progi,hogy csak ugy levegye a jogomat?
nem egy snassz program lehetett, hanem mondjuk egy rootként futtatott program, vagy te magad mondjuk figyelmetlenségõl pl. rootként.
Egyébként teljesen letöröltem és ujratettem,és igy is ugyanaz.
mégegyszer leírnám, hogy jogkör vagy szabad hely probléma.
2005-06-30-11:51 #2021988Natehát a saját soltan/mama mappába pakolná.(ez ugye a személyes könyvtárban van)
Sima userként futtattam a progit de a kpackage-val telepítettem ugyebár root jogokkal.2005-06-30-12:05 #2021989terminál
su -, majd jelszó:
‘chmod a+rwx /home/soltan/mama’
feltéve hogy létezik ilyen mappád és nem most próbálná létrehozni. ha nincs akkor a chmod elõtt természeteses hozd létre, mondjuk terminálon, mc-vel.ezután próbáld.
de nem írod mennyi helyed van a home parton.. ezért írtam a ‘df –human’ parancsot…..
2005-06-30-12:32 #2021990terminál
su -, majd jelszó:
‘chmod a+rwx /home/soltan/mama’
feltéve hogy létezik ilyen mappád és nem most próbálná létrehozni. ha nincs akkor a chmod elõtt természeteses hozd létre, mondjuk terminálon, mc-vel.ezután próbáld.
de nem írod mennyi helyed van a home parton.. ezért írtam a ‘df –human’ parancsot…..
[align=right][snapback]140228[/snapback][/align]Gigabytenyi helyeim vannak.Képet most már tudok menteni csak albumot nem.
2005-06-30-12:53 #2021991Siker!!! Albumot is tudok menteni!!!! 😀 😀 😀
2005-06-30-13:03 #2021992nnya. ez nehéz szülés volt.
ui ne kpackage-vel tegyel fel csomagot – ha teheted akkor inkább synaptic – kal, vagy apt – vel, vagy dpkg – vel. elsõsorban inkább a szinaptikot nézegesd, asszem uhu alatt valami beállítások vagy vezérlõpult menübe tették. szokd meg, legalább nem lesznek függõségi problémáid, és beszédesebb mint a kpackage.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.