Album shaper

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Album shaper

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2021983
    kovi
    Felhasználó

      hová szeretnéd menteni?
      vagy nincs helyed, vagy nincs jogod odaírni… ennyi.

      #2021984
      admin
      Adminisztrátor

        Ez érdekes mert elõtte ugyanugy ugyanide sikerült,de azóta nem megy.

        #2021985
        kovi
        Felhasználó

          hát akkor valóban elfogyott a helyed, vagy tényleg nincs jogod.

          1., terminálra ‘df –human’ .
          2., a jogosultsági problémára meg… azt még mindig nem tudom hová mentenél .

          #2021986
          admin
          Adminisztrátor

            Kicsit bõvebben mert láma vagyok nem guru.
            Hogy jön ahhoz a progi,hogy csak ugy levegye a jogomat?
            Egyébként teljesen letöröltem és ujratettem,és igy is ugyanaz.

            #2021987
            kovi
            Felhasználó

              Kicsit bõvebben mert láma vagyok nem guru.

              gépeled konzolra:
              df –human

              és rögtön meglátod mennyi üres hely van az élõ háttértáraidon. ha nincs hely az rögtön kibukik.



              jogosultság: mégegyszer megkérdezem hová_pakol_a_programod? enélkül csak barkóbázni fogok.

              Hogy jön ahhoz a progi,hogy csak ugy levegye a jogomat?

              nem egy snassz program lehetett, hanem mondjuk egy rootként futtatott program, vagy te magad mondjuk figyelmetlenségõl pl. rootként.

              Egyébként teljesen letöröltem és ujratettem,és igy is ugyanaz.

              mégegyszer leírnám, hogy jogkör vagy szabad hely probléma.

              #2021988
              admin
              Adminisztrátor

                Natehát a saját soltan/mama mappába pakolná.(ez ugye a személyes könyvtárban van)
                Sima userként futtattam a progit de a kpackage-val telepítettem ugyebár root jogokkal.

                #2021989
                kovi
                Felhasználó

                  terminál
                  su -, majd jelszó:
                  ‘chmod a+rwx /home/soltan/mama’
                  feltéve hogy létezik ilyen mappád és nem most próbálná létrehozni. ha nincs akkor a chmod elõtt természeteses hozd létre, mondjuk terminálon, mc-vel.

                  ezután próbáld.

                  de nem írod mennyi helyed van a home parton.. ezért írtam a ‘df –human’ parancsot…..

                  #2021990
                  admin
                  Adminisztrátor

                    terminál
                    su -, majd jelszó:
                    ‘chmod a+rwx /home/soltan/mama’
                    feltéve hogy létezik ilyen mappád és nem most próbálná létrehozni. ha nincs akkor a chmod elõtt természeteses hozd létre, mondjuk terminálon, mc-vel.

                    ezután próbáld.

                    de nem írod mennyi helyed van a home parton.. ezért írtam a ‘df –human’ parancsot…..
                    [align=right][snapback]140228[/snapback][/align]

                    Gigabytenyi helyeim vannak.Képet most már tudok menteni csak albumot nem.

                    #2021991
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Siker!!! Albumot is tudok menteni!!!! 😀 😀 😀

                      #2021992
                      kovi
                      Felhasználó

                        nnya. ez nehéz szülés volt.

                        ui ne kpackage-vel tegyel fel csomagot – ha teheted akkor inkább synaptic – kal, vagy apt – vel, vagy dpkg – vel. elsõsorban inkább a szinaptikot nézegesd, asszem uhu alatt valami beállítások vagy vezérlõpult menübe tették. szokd meg, legalább nem lesznek függõségi problémáid, és beszédesebb mint a kpackage.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 12
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.