Jennifer Cloer jóvoltából most egy újabb fejlesztőt ismerhetünk meg közelebbről. A neve John W. Linville és s WLAN területért a felelős, csendes helyen él és az eddigiektől eltérően nem zenét, hanem beszélgetős csatornákat hallgat.
- Mi feladatod, szűkebben milyen részterületen dolgozol?
- 2006 óta a WLAN alrendszer fenntartója vagyok a Linux kernelben. Ez bárcsak azt jelentené, hogy egy tonna kódot remek írok, de az esetek többségében ez a kódok elbírálását jelenti, valamint foltok gyűjtését és beolvasztását, meg ilyesmit. Az igazat megvalva a legtöbb WLAN fejlesztő sokkal többet tud a technológiáról, mint én. Azt hiszem ez lehetővé teszi, hogy „objektívebb játékos” legyek abban az értelemben, hogy nem függök a különböző közreműködőktől. Igazából, legtöbbször csak hagyom, hogy a WLAN fejlesztők szépen együtt játszanak. 🙂
Manapság a fejlesztők leginkább a Bluetooth and Near Field Communications (NFC) részterületen dolgoznak és elküldik az én fámra is a foltjaikat. És én azokban a technológiákban sem vagyok szakértő. De azt hiszem nekem az a szerepem, hogy segítsek Dave Millernek abban, hogy egyenletesebben foldogáljanak a kódok Linus felé. - És ki állja a számlát?
- A Red Hat, Inc. alkalmazottja vagyok.
- A világ mely részén élsz? És miért ott?
- Egy falusias helyen, nagyjából 45 percre Raleightől. Egy ilyen helyen nőttem fel és úgy vélem, hogy ez egy jó hely egy családnak. Általában otthonról végzem a munkám, de gyakran járok be a Red Hat Raleighi irodájába, hogy mégis személyesen találkozzam a munkatársaimmal.
