Mobil app helyzetkép

A két legnagyobb cég e tárgykörben az Apple és a Google, de amig az iOS egy kézben öszpontosul, addig az Adroidnál igen fragmentált a helyzet.

A fragmentáció lehet előny is, mivel nagyobb az esély rá, hogy testreszabott készüléket kapjunk, ugyanakkor lehet hátrány is.
No, de nézzük mi a helyzet a szereplők arányával.

Az iOS előnye meggyőző. Minden 10 fejlesztett alkalmazásból 7 az Apple termékére készül. Ez annak ellenére így van, hogy Android alkalmazást elvileg bármely cég készíthet.

2011 3. félévében talán fordulat állt be és kis szerencsével az Androidod készülékek támogatottsága – mivel elterjedsége nagy – folyamatosan növekedni fog.

Olvass tovább

Bocsánatot kért a vulgáris elemekkel fűszerezett táncoló azúr botrányért a Microsoft

A Microsoft az NDC (Norvég Fejlesztők Konferenciáján) olyan techno-táncelőadással állt elő, ahol Microsoft Windows Azúr lányok táncoltak egy fejlesztői konferenciához képest elég vulgáris szövegű dallal.

A szövegben egyébként direkt utalások vannak a drogra és van benne egy olyan sor miszerint „A MICRO és SOFT szavak nem a péniszemre vonatkoznak”.

Olvass tovább

Linux 3.5-rc2

A korai rc2 annak a következményeként állt elő, hogy Linusnak el kellett utaznia és ezelőtt rilízelni akart. A 3.5 házatáján minden jól megy és leginkább a következő helyeken történt javítás: driverek (gpu, i2c, acpi, clocksource) architektúra (nagyrészt x86) filerendszerek (fuse, cifs, ext4, ubifs) dokumentáció stb. A bejelentést itt olvashatjuk.

Kövess engem is a Twitteren!

@pointux néven továbbiakban megosztom a cikkeket, esetleg a LinuxFórum változásait, majd meglátjuk, hogy hogy lesz. Jelen pillanatban a 20 legérdekesebbet kiválasztottam, melyben van angol „duplikáció”/közvetlen link, gondolva a külföldiekre… de ez ne zavarjon senkit. Az oldalra is kitettem a gombot. Rá lehet kattintani. Amíg nem lesz szebb megoldás, addig így lesz kint. Tehát kövess a … Olvass tovább

KDE 4.8.4

Megjelent a stabil KDE júniusi update-je, számos bugfixszel, mely már több, mint 55 nyelven elérhető. Mindenkinek ajánlják a frissítést. A bejelentés itt található.

A Google meghódítja az eget is a felhasználókért

A Google azt tervezi, hogy kamerákkal ellátott gépeket küld fel néhány városban, hogy elkészíthesse a három dimenziós térképét… mégpedig ez év végére. „Azt az illúziót próbljuk elérni, hogy a felhasználó úgy érezze, hogy úgy repül át a város felett, mintha saját helikopterében ülne.” „Azt az illúziót próbljuk elérni, hogy a felhasználó úgy érezze, hogy úgy … Olvass tovább

Ha AMD Radeon, akkor Linux 3.5

Újabb és újabb tesztek jelennek meg a 3.5-ös kernel háza tájáról. Most például az, hogy mennyivel lehet javítani a Radeon kártyák teljesítményén. 3 kernelt (3.2, 3.4, 3.5) és 5 kártyát (HD5750, HD5830, HD6450, HD6770, HD6870) hasonlítottak össze ez utóbbi tesztben és több esetben a 3.5-ös kernel fölénye meggyőző. Ilyen pl. a Doom: De minden részletet … Olvass tovább

MPlayer 1.1 – „We gave up on 1.0”

Ahogy Linus elfelejtett szólni a rilízelésnél, úgy az mplayer stábja sem tette meg és így majdnem lemaradtunk az 1.1-es kiadásról. Nekem legalábbis most tűnt fel először, hogy 5 napja kint van az ftp-n a rilíz. A legutóbbi – kihirdetett – kiadás Obama örökbecsű jelmondatával záródott: „Yes We Can”. Azóta sokminden változott. A Changelogban többek között … Olvass tovább

Élen az Android 2.3

Noha a legújabb 4.x-es android felhasználása is terjed, egyelőre mégis növekszik a 2.3-as széria felhasználásának köre. A 3.x-es verzió még a 3%-ot sem éri el. Vélhetően csak az új készülékek jönnek ki az újabb platformmal a régieket, pedig nem igazán frissítik. Bővebb információ az Android fejlesztői oldalán található.

Samsung a Linux Foundation Platinum felé…

Samsung Electronics a Linux Foundation platinum támogatójává vált. A platinum fokozat a legszorosabb együttműködés a Linux Foundation-nel, mely évi legalább 500 000 kifizetéséhez jár. Több száz szponzora van a Linux Foundation-nek, de csak az IBM, NEC, Qualcomm Innovation Center, Oracle, Intel, és Fujitsu érte el a platinum szintet. Most pedig a Samsung csatlakozott ehhez a … Olvass tovább

Samba 4 beta1

Megjelent a Samba 4.0 első beta kiadása. Ebben a kiadásban minden új és minden a stabil 3.x kiadásban lévő funkció jelen lesz. A fejlesztők felhívják a figyelmet arra, hogy ez beta és nem stabil kiadás. Két file serverrel érkezik, melyek közül egy új ‘NTVFS’ file serverrel, továbbá egy új script interface-szel, mely lehetőséget ad a … Olvass tovább

Mennyit számít a népszerűség!

Ki mennyire ismeri ezt a két embert és mennyit érdemelnének meg? Mindkét ember azonos hónapban, azonos évben halt meg. Steve-et valóságos hősként tartja számon a világ, amíg Dennist szinte nem ismeri csak a „szakmabeli”. Steve nélkül nem létezne egy „i” sem, sőt a Mac sem… mondhatnánk. Dennis nélkül viszont nincsen C. C nélkül nincs C++, … Olvass tovább