A két legnagyobb cég e tárgykörben az Apple és a Google, de amig az iOS egy kézben öszpontosul, addig az Adroidnál igen fragmentált a helyzet.
A fragmentáció lehet előny is, mivel nagyobb az esély rá, hogy testreszabott készüléket kapjunk, ugyanakkor lehet hátrány is.
No, de nézzük mi a helyzet a szereplők arányával.
Az iOS előnye meggyőző. Minden 10 fejlesztett alkalmazásból 7 az Apple termékére készül. Ez annak ellenére így van, hogy Android alkalmazást elvileg bármely cég készíthet.

2011 3. félévében talán fordulat állt be és kis szerencsével az Androidod készülékek támogatottsága – mivel elterjedsége nagy – folyamatosan növekedni fog.