audio cd problem

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1908819
    admin
    Adminisztrátor

      Sõt, közben a caps lock + num lock led vadul villog, ez nem valami kernel panic?

      #1908820
      admin
      Adminisztrátor

        automounthoz nemértek
        audio fájlrendszer nincs, audio cédét nemkell, nemlehet montolni. lekell jáccani és kész.

        #1908821
        fellow
        Felhasználó

          ” ez nem valami kernel panic?”
          de az;

          „automount”
          felejtsd el, tanuld meg a mount kezeleset es ird meg helyesen az fstabot, tobbet ersz vele (benne van az uhu kezikonyvben; legalabbis remelem);

          „csak resetelni lehet”
          ezt meg surgosen felejtsd el! mivel minden adatmozgas asszinkronizalva, cachelev, stb van, ezert egy nemszabalyos kilepessel tenyleg tonkreteheted a rendszert (konkret esettel meg nem talalkoztam, de inkabb ne kisertsd); tanuld meg a magicsysrq kezeleset, szinte nincs olyan kernelhalal, amikor ne lehetne hasznalni: altgr+sysrq+[parancs], erdekesb parancsok (es hasznalati sorrend): e=sigterm, i=sigkill, s=sync, u=unmount, r=reboot;

          #1908822
          admin
          Adminisztrátor

            gondosan kijegyzetelvén fellow válaszából a magicsysrq cuccot, elegendõ bátorsággal vérteztem fel magam egy ujabb kísérlethez.
            xmms-ben katt az add dir-re (ekkor hasított belém az automount fenyegetõ réme) és újra kernel panic.
            a kis fájlböngészõ elõ sem mászott, tehát akár mást is akarhattam volna lejátszani.
            tegyük fel, hogy kisöcsém vindózos cédéhallgatása után átveszem a terepet, uhu indít, és így járok…
            ennek azért nem szabadna elõfordulnia, nem?
            és a lényeg: magicsysrq nem magicolt.
            elég egyszerû, ezt még én sem szúrhatom el.
            úgy beleállt a rendszer a földbe, ahogy illik.
            fellow, lehet hogy én voltam béna, nem próbálnád ki?
            automount+audiocd

            #1908823
            fellow
            Felhasználó

              „fellow, lehet hogy én voltam béna, nem próbálnád ki?”
              sohasem hasznaltam automountot, nem tudok nyilatkozni, legjobban akkor jarsz, ha attersz a hagyomanyos ‘mount’ es ‘/etc/fstab’ parosra;
              en audiocdt mindig a cd-/dvdrom elejen talalhato gombokkal hasznalom, mert ilyenkor kozvetlenul jon a hang, nem meg at mindefele a/d d/a konverziokon;

              #1908824
              admin
              Adminisztrátor

                r=reboot

                Ebben biztos vagy?

                #1908825
                fellow
                Felhasználó

                  bocs!
                  re(b)oot!
                  a kernelhrz adott sysrq.txt-ben benne van minden;

                  #1870042
                  csaba
                  Felhasználó

                    Ha audio cd-t teszek az olvasóba, automount közben (eredmény nélkül) totál lefagy megnyitáskor a gép, csak resetelni lehet.
                    Létezik, hogy az audio fájlrendszert nem jól kezeli az uhu? 😥

                  8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
                  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.