Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › audio cd problem
- This topic has 7 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 22 years, 12 months telt el by
fellow.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-07-08-15:17 #1908819
Sõt, közben a caps lock + num lock led vadul villog, ez nem valami kernel panic?
2003-07-08-17:40 #1908820automounthoz nemértek
audio fájlrendszer nincs, audio cédét nemkell, nemlehet montolni. lekell jáccani és kész.2003-07-08-19:32 #1908821” ez nem valami kernel panic?”
de az;„automount”
felejtsd el, tanuld meg a mount kezeleset es ird meg helyesen az fstabot, tobbet ersz vele (benne van az uhu kezikonyvben; legalabbis remelem);„csak resetelni lehet”
ezt meg surgosen felejtsd el! mivel minden adatmozgas asszinkronizalva, cachelev, stb van, ezert egy nemszabalyos kilepessel tenyleg tonkreteheted a rendszert (konkret esettel meg nem talalkoztam, de inkabb ne kisertsd); tanuld meg a magicsysrq kezeleset, szinte nincs olyan kernelhalal, amikor ne lehetne hasznalni: altgr+sysrq+[parancs], erdekesb parancsok (es hasznalati sorrend): e=sigterm, i=sigkill, s=sync, u=unmount, r=reboot;2003-07-08-20:22 #1908822gondosan kijegyzetelvén fellow válaszából a magicsysrq cuccot, elegendõ bátorsággal vérteztem fel magam egy ujabb kísérlethez.
xmms-ben katt az add dir-re (ekkor hasított belém az automount fenyegetõ réme) és újra kernel panic.
a kis fájlböngészõ elõ sem mászott, tehát akár mást is akarhattam volna lejátszani.
tegyük fel, hogy kisöcsém vindózos cédéhallgatása után átveszem a terepet, uhu indít, és így járok…
ennek azért nem szabadna elõfordulnia, nem?
és a lényeg: magicsysrq nem magicolt.
elég egyszerû, ezt még én sem szúrhatom el.
úgy beleállt a rendszer a földbe, ahogy illik.
fellow, lehet hogy én voltam béna, nem próbálnád ki?
automount+audiocd2003-07-08-20:30 #1908823„fellow, lehet hogy én voltam béna, nem próbálnád ki?”
sohasem hasznaltam automountot, nem tudok nyilatkozni, legjobban akkor jarsz, ha attersz a hagyomanyos ‘mount’ es ‘/etc/fstab’ parosra;
en audiocdt mindig a cd-/dvdrom elejen talalhato gombokkal hasznalom, mert ilyenkor kozvetlenul jon a hang, nem meg at mindefele a/d d/a konverziokon;2003-07-08-21:07 #1908824r=reboot
Ebben biztos vagy?
2003-07-08-21:11 #1908825bocs!
re(b)oot!
a kernelhrz adott sysrq.txt-ben benne van minden;2009-12-04-19:55 #1870042Ha audio cd-t teszek az olvasóba, automount közben (eredmény nélkül) totál lefagy megnyitáskor a gép, csak resetelni lehet.
Létezik, hogy az audio fájlrendszert nem jól kezeli az uhu? 😥 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.