Kezdőlap › Fórumok › SuSE Linux › SuSE kezdõ › AutoStart KDE-ben
- This topic has 20 hozzászólás, 10 résztvevő, and was last updated 21 years telt el by
Morzel.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-05-29-08:23 #2018479
Azért nyitja meg kwrite-al mert a TCL értelmezõ nyelv, és text fájlok a programok.
A KDE meg elõször a metadatát nézi, nem azt hogy futtatható-e, ezért textként meg is nyitja…
KDE desktop linket csinálj az amsn-rõl a ~/.kde/Autostart-ban (jobbklikk-új-alkalmazásra mutató link)2005-06-07-05:06 #2018480Sziasztok!
Köszönet nektek mind a sok segítségért…
Sikerült… Az volt a baj, hogy „nem a sima” aMSN fájlt kell linkelni, hanem az
********************
*** amsn.desktop ***
********************
fájlt, és már azonnal de rögtön nem a KWrite próbálkozik a megnyitással, hanem elindul, ahogy írva vagyon… 🙂Köszi mégegyszer : IKA
2005-06-07-06:28 #2018481Megint én…
Felfedeztem még egy problémát… Nem ment a fájlátvitel… Majd szétszettingeltem a routert, és küldeni már tudok képet / fájlt / akármit , de fogadni nem….
A hibaüzenet megközelítõleg ez: ***A fájl átvitele megszakadt, mert a könyvtár írásvédett!
2005-06-07-13:19 #2018482Virtual server a saját gépedre, 6891-6900 portokra. Hatalmas biztonsági rés, ez van 😛
Sajna máshogy nem megy, az MS UPNP-vel oldja meg, az aMSN-ben ilyen nincs, majd írok nekik javaslatot erre ha lesz kedvem/más még nem tette.2005-06-07-14:01 #20184832005-06-07-18:53 #2018484Ahha… 🙂
sede : Mindig tanul az ember valamit. Arra lennék kiváncsi még, hogy ez a teljes script tartalma, vagy csak egy része???
2005-06-07-19:19 #2018485nem basic, hanem UNIX shellscript 🙂
2005-06-09-10:50 #2018486sede : Mindig tanul az ember valamit. Arra lennék kiváncsi még, hogy ez a teljes script tartalma, vagy csak egy része???
2005-06-09-15:28 #2018487Ez egy teljes script. Még elé írhatod, hogy #!/bin/bash, de így is megérti és végrehajtja, ha indítható a fájl. Az „&” azt jelenti, hogy ne várjon a program befejezéséig, hanem külön taszkban indítsa el azt. A sleep 3 vár 3 másodpercet… 🙂
[align=right][snapback]137695[/snapback][/align]Királyság! 🙂
Ezeket a leegyszerûsített, halál érthetõen elmagyarázott válaszokat nagyon bírom! 🙂 Már mindjárt meg is tudom csinálni, és nem kell még két oldalt levelezni, mert mondjuk az & jelet lefelejtem… 🙂Köszi mégegyszer : IKA
2005-06-16-08:50 #2018488Egy kerdes:
Miert jo az neked, ha varsz 3 masodpercet?Morzel
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.