Vagy a boot menübe beírni, vagy popup menüvel kiválasztás (Fx, utána nyilak (F1 súgó megmondja)) vagy a konfig file-ba beírni(a másik topicodban leírtam a nevét)
splash=0
Be van kapcsolva, de kiírja a kernelüziket
splash=verbose
Nem állítja le, de még el is rejti az üzeneteket (default)
splash=silent