Kezdőlap › Fórumok › SuSE Linux › SuSE haladó › cd megnyitás helyett „Hozzáférés megtagadva”
- This topic has 26 hozzászólás, 8 résztvevő, and was last updated 19 years telt el by
lada2105.
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-06-14-18:42 #2117831
Hogyan akarod mount-olni?
2007-06-14-18:42 #2117832Hogyan akarod mount-olni?
2007-06-14-19:55 #2117833automounttal.
Beteszem a cd-t a meghajtóba. Feljön egy doboz, hogy mit akarok tenni. Mondom neki nyissa meg egy ablakban. Erre megtagadja a hozzáférést.
Megpróbáltam ugyanezt a módszert mint root, akkor is detto.
Amit írtál abból kiindulva megpróbáltam kézzel:
mount /dev/hdc /media/cdrecorder (ez a cdrecorder szerepel már a media könyvtárban
erre mint „read only” file system becsatolta.végül is ez megoldás, de miért nem csinálta meg automatikusan?
ha már van automatika, miért nem működik. t’od én egy lusta juzer vagyok…kösz, egyébként, már a kérdés is segített…
tibro
2007-06-14-19:55 #2117834automounttal.
Beteszem a cd-t a meghajtóba. Feljön egy doboz, hogy mit akarok tenni. Mondom neki nyissa meg egy ablakban. Erre megtagadja a hozzáférést.
Megpróbáltam ugyanezt a módszert mint root, akkor is detto.
Amit írtál abból kiindulva megpróbáltam kézzel:
mount /dev/hdc /media/cdrecorder (ez a cdrecorder szerepel már a media könyvtárban
erre mint „read only” file system becsatolta.végül is ez megoldás, de miért nem csinálta meg automatikusan?
ha már van automatika, miért nem működik. t’od én egy lusta juzer vagyok…kösz, egyébként, már a kérdés is segített…
tibro
2007-06-14-19:59 #2117835Megvizsgálnám a YaST – hardver – CD beállításait. (Talán a 10.2-ben is így található. Én kicsit lemaradtam.)
2007-06-14-19:59 #2117836Megvizsgálnám a YaST – hardver – CD beállításait. (Talán a 10.2-ben is így található. Én kicsit lemaradtam.)
2007-06-14-20:00 #2117837Na, ha értelmes válasz nem érkezik, addig így használod 😛
Automount-hoz sajna nem értek. Nálam én vagyok az auto 😉2007-06-14-20:00 #2117838Na, ha értelmes válasz nem érkezik, addig így használod 😛
Automount-hoz sajna nem értek. Nálam én vagyok az auto 😉2007-06-14-20:03 #2117839Valami ilyesmivel is próbálkozhatsz:
Code:chown user:group /dev/sda2007-06-14-20:03 #2117840Valami ilyesmivel is próbálkozhatsz:
Code:chown user:group /dev/sda -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.