dcpp telepítés, használat…

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok dcpp telepítés, használat…

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #2018215
    kelemengabor
    Felhasználó

      rpm -i –no-deps akarmi.rpm

      #2018216
      admin
      Adminisztrátor

        rpm -i –no-deps akarmi.rpm
        [align=right][snapback]135766[/snapback][/align]

        hmm. én a következõ üzenetet kapom:

        root:~/Desktop/dc# ls
        dcpp.rpm
        root:~/Desktop/dc# rpm -i –no-deps dcpp.rpm
        –no-deps: unknown option
        root:~/Desktop/dc#

        szoval unknown option t dob ki. a fájl biztos ott van, láthatod…

        mi lehet?

        #2018217
        razoli
        Felhasználó

          hmm. én a következõ üzenetet kapom:

          root:~/Desktop/dc# ls
          dcpp.rpm
          root:~/Desktop/dc# rpm -i –no-deps dcpp.rpm
          –no-deps: unknown option
          root:~/Desktop/dc#

          szoval unknown option t dob ki. a fájl biztos ott van, láthatod…

          mi lehet?
          [align=right][snapback]135781[/snapback][/align]

          próbáld így:
          rpm -i –nodeps akármi.rpm
          szerk2:
          „mi lehet?”
          A –no-deps kapcsolót nem tudja értelmezni. Ha megnézed a doksit (man rpm) akkor benne van az opció, csak –nodeps néven. Ez a kapcsoló arra való, hogy ne ellenõrizze a telepítõ a függõségeket.
          szerk:
          OFF: megjegyzem sok furcsa dolgot láttam már, de a kedvencem akkor is debianon az ‘apt-get install rpm’ 🙂

          #2018218
          admin
          Adminisztrátor

            próbáld így:
            rpm -i –nodeps akármi.rpm
            szerk2:
            „mi lehet?”
            A –no-deps kapcsolót nem tudja értelmezni. Ha megnézed a doksit (man rpm) akkor benne van az opció, csak –nodeps néven. Ez a kapcsoló arra való, hogy ne ellenõrizze a telepítõ a függõségeket.
            szerk:
            OFF: megjegyzem sok furcsa dolgot láttam már, de a kedvencem akkor is debianon az ‘apt-get install rpm’  🙂
            [align=right][snapback]135784[/snapback][/align]

            hali!
            na ezzel már sikerült. most már csak másfajta gond van. bocs hogy télleg ennyire amatõr szinten zargatlak.
            a menübe nem rakta be az indító ikonját, úgyhogy gondoltam a terminálból indítom. ezt írtam be és ezt kaptam:

            root:~/Desktop/dc# dcpp
            ./dcpp: error while loading shared libraries: libbz2.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

            ha talapítette akkor nem tudom miért hiányzik neki ez a file.

            #2018219
            kelemengabor
            Felhasználó

              ha talapítette akkor nem tudom miért hiányzik neki ez a file.
              [align=right][snapback]135805[/snapback][/align]

              Mert nem telepítette 🙂
              Ez a bzip2 csomagban van, vagyis, kellene lennie. Szóval nálam /lib/libbz2.so.1.0 van, erre kellene létrehoznod egy szimbolikus linket ugyanebbe a könyvtárba, a hiányolt néven, pl így:
              ln -s /lib/libbz2.so.1.0 /lib/libbz2.so.1
              persze ezt rootként add ki.

              #2018220
              admin
              Adminisztrátor

                most meg ilyet kaptam: <_< root:/lib# dcpp
                ./dcpp: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: Error 40

                gondolom megint kell valamit csinálni
                amúgy ez a szimbolikus link mire jó?

                #2018221
                kelemengabor
                Felhasználó

                  most meg ilyet kaptam: <_< root:/lib# dcpp
                  ./dcpp: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: Error 40
                  gondolom megint kell valamit csinálni
                  amúgy ez a szimbolikus link mire jó?
                  [align=right][snapback]135811[/snapback][/align]

                  Jók ezek a más disztróhoz készült csomagok 🙂
                  Lehet próbálkozni egy újabb szimbolikus linkkel, ezúttal a /usr/lib/libstdc++.so.5
                  fájlra, hasonlóképpen, mint elõbb, de itt már probléma lehet, hogy a .so. után nem azonos a két szám, ami ha jól tudom, arra utal, hogy a kettõ nem kompatiblis. Ettõl persze még mûködhet, de ez korántsem biztos. Be kellene szerezni egy forráscsomagot a kérdéses progiból és azt felrakni, az biztosabb, minthogy egyenként hegesszük végig mind a kb. 18 libet, amit használ. Nem volt kiírva, milyen disztribhez készült az a csomag?
                  Hogy mi az a szimbolikus link, hát ez eléggé stfw kérdés, de röviden: arra jó, hogy egy fájlt más néven/helyrõl is el lehessen érni.

                  #2018222
                  admin
                  Adminisztrátor

                    hát, természetesen az újabb lib készítéssel sem mentem semmire. Gondolom igazad van abban, hogy ez nem UHUra készült.
                    A readme-ben ez az ami nem rizsa, de nekem ez sokat nem mond. ebben ott vannak azok a libes izék.

                    Dependencies:


                    Gtk+ 2.4
                    libglade 2.4
                    pthread
                    zlib
                    libbz2
                    scons
                    g++ 3.4 (Yes, this is REQUIRED for succesfull compilation!)

                    Compiling:


                    cd /wherever/linuxdcpp
                    scons

                    Scons will tell you if something’s missing in a clear and human-readable way.
                    Hopefully. Fingers crossed. Knock on wood. Etc, etc.

                    akkor ez most kb annyit tesz, hogy UHUn nem fog menni?

                    #2018223
                    kelemengabor
                    Felhasználó

                      Dependencies:


                      Gtk+ 2.4
                      libglade 2.4
                      pthread
                      zlib
                      libbz2
                      scons
                      g++ 3.4 (Yes, this is REQUIRED for succesfull compilation!)
                      [align=right][snapback]135820[/snapback][/align]

                      Ezzel az a baj, hogy a gcc 3.3.valami verziójú, szal igen, nem fog menni. A scons-t meg külön kellene beszerezni, valszeg nincs csomagban (most hallok róla elõször), de mindegy, a gcc-t úgyse fogod kicserélni. Esetleg valami más progival próbálkozz.

                      #1879724
                      csaba
                      Felhasználó

                        Sziasztok!
                        Használ valaki dcpp-t? 1-2 napja kaptam az infót. hogy van linuxra dc++ hasonmás, szóval szeretnék áttérni a win-es verzióról, már csak egy kis segítséget kérnék tõletek. A http://www.dcinfo.org/ -ról le is szedtem a fájlt.

                        Már csak az a baj, hogy én abszolút nem értek a telepítéshez, már vagy egy órája szenvedek vele.

                        Szóval ez egy rpm fájl. Mit kell tenni vele? már próbáltam kicsomagolva, vagy anélkül de nem tudom mit kezdjek vele.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.