Kezdőlap › Fórumok › SOS! Bajban vagyok › DVD combo nem olvas dvdket
- This topic has 38 hozzászólás, 9 résztvevő, and was last updated 20 years, 1 month telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-04-19-17:17 #2057588
Mi van azokon a DVD-ken?
2006-04-20-08:33 #2057589Az astali géprõl adatmentés van a dvd-ken, meg néhány korábbi adatmentés. Nem film, nem zene.
Ráadásul azt sem ismeri fel, amit az asztaligép írt K3b-vel…Tibro
2006-04-20-08:47 #2057590Lehet hogy hülyeség, de udf rendben van? /This is the new file system used on some CD-ROMs and DVDs. Say Y if you intend to mount DVD discs or CDRW’s written in packet mode, or if written to by other UDF utilities, such as DirectCD./
Code:#modprobe udf(utána is változatlan?)
Code:$cat /proc/config.gz | gunzip | grep -i udf(feltéve, ha kernelben engedélyezve van config.gz támogatása)
2006-04-20-09:22 #2057591A modprobe udf-re nem változott.
Továbbra sincs a mdeia könyvtarban dvd. A cdrecorderre meg semmit sem csinál. Ha beírom, hogy /media/dvd/ arra meg azt írja nem létezik ilyen könyvtár.
Hogy lehet ezt a függõleges vonalat beírni a konzolba? Milyen kombinációra jön elõ?
2006-04-20-09:25 #2057592„Alt-gr” +” W” ez a függõleges vonal, de vágólapozhatod is.
2006-04-20-09:26 #2057593Megoldottam, bemásoltam mint speciális karaktert az openofficeból.
Erre azt írja
cat: invalid option — i
Try ‘cat –help’ for more informationSzóval mintha nem tetszene neki?!
Tibor
2006-04-20-09:28 #2057594Megoldottam, bemásoltam mint speciális karaktert az openofficeból.
Erre azt írja
cat: invalid option — i
Try ‘cat –help’ for more informationSzóval mintha nem tetszene neki?!
Valamit elgépelhettél, grep -nek van -i kapcsoló adva.
2006-04-20-09:28 #2057595Bocs, nem azt a jelet illesztettem be.
A válasz:
CONFIG UDF_FS=m
CONFIG_UDF_NLS=YTibro
2006-04-20-09:31 #2057596A media könyvtárban meg kellene jelennie külön egy dvd meghajtó ikonnak is?
Vagy a cdrecord ikonon kersztûl érhetném el?Mint láthatod én inkább csak még használom, mint értem minden problémáját a linuxnak.
Tibro
2006-04-20-09:32 #2057597Akkor ezzel nincs probléma, ez mûködik. Mivel (program/eszköz) írtad azokat a lemezeket? Esetleg egy próbát megér,
Code:dd if=/dev/dvdcombo of=/ide/akarom/dvd.isopersze a /dev/dvdcombo a tényleges eszközre mutasson
utána meg próbáld meg csatolni valahovaCode:mount -o loop /itt/van/dvd.iso /ide/csatolom -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.