Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › Egy perverz ötlet
- This topic has 6 hozzászólás, 6 résztvevő, and was last updated 21 years, 5 months telt el by
Skuzzy.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-12-30-22:23 #19944112004-12-30-22:24 #1994412
Sziasztok!
A szitum a következõ:
Van egy céges notebookom (Compaq Evo N610c), természetesen ikszpével…
Már hónapok óta szimatolom, hogyan lehetne felvarázsolni rá egy Linux disztro-t.
El is jutottam a Partition Magic-es, boot loader-es stb játékokig, de félek belevágni, mert
– Ha minden elõvigyázatosság ellenére hazavágom a gépet, akkor p____n rúgnak és napokig nem tudok majd dolgozni
– Ha mégsem vágom haza a gépet vagy sikerül visszaállítani, akkor a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel
egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikatAz az öteletem támadt, hogy ha már LiveCD/DVD alapján tetszik valamelyik pingvin, akkor szívesen beruháznék neki egy plusz HD-re, de mivel itt notebookról van szó ez csak vmi külsõ egység lehet.
Ilyet viszont még távolról sem hallottam, hogy külsõ HD-rõl bootoljon egy gép!VAJON LEHETS
2004-12-30-22:25 #1994413– Ha mégsem vágom haza a gépet vagy sikerül visszaállítani, akkor a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel
egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikatAlex
[align=right][snapback]107729[/snapback][/align]Miért vágnád haza ? Lecsipsz azxp -bõl pár gigát mondjuk 4.5 , maradék 0.5 linux swap és mehet minden. A pmagic boot loaderje jó ,nálam is az van. Csak a linux boot loaderjét nem a mbr-be kell tenni ,hanem ahova a linux rendszer települ. Senki nem jön rá ha nem látja ,mert az xp nem fogja látni igy nem tünik fel max. az hogy kisebb a lemezterület.
Ha meg nem kell gyalulod pmagic-vel és visszaállítod az xp particióméretét ,ennyi.2004-12-30-22:39 #1994414Live cucc pendrive-ról. szerintem…
2004-12-31-00:18 #1994415Van egy céges notebookom (Compaq Evo N610c), természetesen ikszpével…
– Ha minden elõvigyázatosság ellenére hazavágom a gépet, akkor p____n rúgnak és napokig nem tudok majd dolgozni
– a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikatNe piszkáld a céges gépet.
2005-01-16-19:10 #1994416Tud USB-rol bootolni, de a biosban nem lehet ezt allitani, van egy win-es allitgato progi. Ez eleg szanalmas megoldas Compaqtol.
Egyebkent Laszlo leirta a lenyeget teljesen profin, en win mellett debiant hasznalok rajta (pontosabban fordirva:-) ), csak nekem a lilo a bootmanager.2009-12-04-19:56 #1877771Sziasztok!
A szitum a következõ:
Van egy céges notebookom (Compaq Evo N610c), természetesen ikszpével…
Már hónapok óta szimatolom, hogyan lehetne felvarázsolni rá egy Linux disztro-t.
El is jutottam a Partition Magic-es, boot loader-es stb játékokig, de félek belevágni, mert
– Ha minden elõvigyázatosság ellenére hazavágom a gépet, akkor p____n rúgnak és napokig nem tudok majd dolgozni
– Ha mégsem vágom haza a gépet vagy sikerül visszaállítani, akkor a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel
egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikatAz az öteletem támadt, hogy ha már LiveCD/DVD alapján tetszik valamelyik pingvin, akkor szívesen beruháznék neki egy plusz HD-re, de mivel itt notebookról van szó ez csak vmi külsõ egység lehet.
Ilyet viszont még távolról sem hallottam, hogy külsõ HD-rõl bootoljon egy gép!VAJON LEHETS
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.