Egy perverz ötlet

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Egy perverz ötlet

7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1994411
    pointux
    Felhasználó
      #1994412
      admin
      Adminisztrátor

        Sziasztok!

        A szitum a következõ:

        Van egy céges notebookom (Compaq Evo N610c), természetesen ikszpével…
        Már hónapok óta szimatolom, hogyan lehetne felvarázsolni rá egy Linux disztro-t.
        El is jutottam a Partition Magic-es, boot loader-es stb játékokig, de félek belevágni, mert
        – Ha minden elõvigyázatosság ellenére hazavágom a gépet, akkor p____n rúgnak és napokig nem tudok majd dolgozni
        – Ha mégsem vágom haza a gépet vagy sikerül visszaállítani, akkor a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel
        egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikat

        Az az öteletem támadt, hogy ha már LiveCD/DVD alapján tetszik valamelyik pingvin, akkor szívesen beruháznék neki egy plusz HD-re, de mivel itt notebookról van szó ez csak vmi külsõ egység lehet.
        Ilyet viszont még távolról sem hallottam, hogy külsõ HD-rõl bootoljon egy gép!

        VAJON LEHETS

        #1994413
        admin
        Adminisztrátor

          – Ha mégsem vágom haza a gépet vagy sikerül visszaállítani, akkor a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel
          egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikat

          Alex
          [align=right][snapback]107729[/snapback][/align]

          Miért vágnád haza ? Lecsipsz azxp -bõl pár gigát mondjuk 4.5 , maradék 0.5 linux swap és mehet minden. A pmagic boot loaderje jó ,nálam is az van. Csak a linux boot loaderjét nem a mbr-be kell tenni ,hanem ahova a linux rendszer települ. Senki nem jön rá ha nem látja ,mert az xp nem fogja látni igy nem tünik fel max. az hogy kisebb a lemezterület.
          Ha meg nem kell gyalulod pmagic-vel és visszaállítod az xp particióméretét ,ennyi.

          #1994414
          Bbt
          Felhasználó

            Live cucc pendrive-ról. szerintem…

            #1994415
            kisbetu
            Felhasználó

              Van egy céges notebookom (Compaq Evo N610c), természetesen ikszpével…
              – Ha minden elõvigyázatosság ellenére hazavágom a gépet, akkor p____n rúgnak és napokig nem tudok majd dolgozni
              – a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikat

              Ne piszkáld a céges gépet.

              #1994416
              Skuzzy
              Felhasználó

                Tud USB-rol bootolni, de a biosban nem lehet ezt allitani, van egy win-es allitgato progi. Ez eleg szanalmas megoldas Compaqtol.
                Egyebkent Laszlo leirta a lenyeget teljesen profin, en win mellett debiant hasznalok rajta (pontosabban fordirva:-) ), csak nekem a lilo a bootmanager.

                #1877771
                csaba
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  A szitum a következõ:

                  Van egy céges notebookom (Compaq Evo N610c), természetesen ikszpével…
                  Már hónapok óta szimatolom, hogyan lehetne felvarázsolni rá egy Linux disztro-t.
                  El is jutottam a Partition Magic-es, boot loader-es stb játékokig, de félek belevágni, mert
                  – Ha minden elõvigyázatosság ellenére hazavágom a gépet, akkor p____n rúgnak és napokig nem tudok majd dolgozni
                  – Ha mégsem vágom haza a gépet vagy sikerül visszaállítani, akkor a cégnél mûködõ távfelügyeleti eszközökkel
                  egy héten belül rájönnek, hogy mit tettem és ez sérti az összes szekuriti poliszikat

                  Az az öteletem támadt, hogy ha már LiveCD/DVD alapján tetszik valamelyik pingvin, akkor szívesen beruháznék neki egy plusz HD-re, de mivel itt notebookról van szó ez csak vmi külsõ egység lehet.
                  Ilyet viszont még távolról sem hallottam, hogy külsõ HD-rõl bootoljon egy gép!

                  VAJON LEHETS

                7 bejegyzés megtekintése - 1-7 / 7
                • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.