eltunt home dir

8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1910112
    fellow
    Felhasználó

      gtkrecover? bar nem sok jot szoktak igerni ilyen esetekben;

      #1910113
      admin
      Adminisztrátor

        Nem lehet, hogy kulon patricion volt es most elfelejti mountolni?

        #1910114
        admin
        Adminisztrátor

          nekem ez a drága kis explore2fs egyszer teljesen megölte a linuxomat…
          A komplett /etc, a /dev és mégvalami könyvtárt megszüntetett..

          szóval nézegesd csak win alól a linuxodat.

          #1910115
          admin
          Adminisztrátor

            Háj!
            A partíciókban szokott lenni egy lost+found dir. Talán egy titokban lefutó fsck oda rejtette.
            Lac.

            #1910116
            pgod
            Felhasználó

              Köszi a válaszokat!

              fellow: köszönöm a gtkrecovery tippet. Nekiugrok vele, bár én sem fûzök sok reményt hozzá…

              vendég1: nem mount probléma. 1 db „/”, meg egy swap fáljrendszerrel mûködik a történet. Azonkívül említettem, hogy a gyökérben található egy home nevû fájl. Ez csak azt jelentheti, hogy vmi beleturkált a fájlrendszerbe. Vendég2 szerint az Explore2fs volt. Jobb híján szerintem is.

              vendég3: lost+found- dal kezdtem. Töküres…

              Elkezdtem utánabogarászni az explore2fs által okozott gondoknak, eddig még semmit sem találtam.

              Mindenestre az Uhu-s csapat helyében leszedném a kezdõoldalról az Explore2fs linket!

              #1910117
              fellow
              Felhasználó

                „Mindenestre az Uhu-s csapat helyében leszedném a kezdõoldalról az Explore2fs linket!”
                inkabb kuldj egy minel reszletesebb esetleirast a keszitojenek, hatha raakad a hibara;

                #1910118
                pgod
                Felhasználó

                  „inkabb kuldj egy minel reszletesebb esetleirast a keszitojenek, hatha raakad a hibara;”

                  Pillanatnyilag a bugvadaszat nem foglalkoztat annyira, mint az, hogy megmentsem a dolgaimat. Majd utana. Amugy csak annyit, mondtam, hogy en mit tennek. Lenyegtelen… de bocs, ha megbantottam vkit.

                  Vissza a lenyegre: gtkrecover elhajtott, azt mondta, nincs itt semmi megmentenivaló. De most mar hatalmasan felhuztam magam! Megprobalom sajat kezuleg megszerelni. Legalabb kicsit megmerulok az ext3 rejtelmeiben. Ha sikerul, beszamolok, hatha erdekel vkit. Persze tovabbra is varnek javaslatokat a temaban.

                  #1870255
                  csaba
                  Felhasználó

                    Szasztok!
                    Remelem tud vki segiteni! Eltunt a /home konyvtaram!!!
                    Egesz pontosan atvaltozott egy, a gyokerben talahato, 512 B meretu home nevu fajlla.
                    Egyeb info:
                    – Ext3 fs
                    – Elozmenye nem volt a dolognak (semmi aramszunet, egyeb…).
                    – Biztos, hogy nem toroltem (az utobbi idoben be sem leptem root- kent)
                    – Idonkent W2k alol ranezek a particiora egy Explore2fs nevu progival (csak olvasni tudja).
                    – Semmi egyeb nem szenvedett karosodast. Minden mukodik (kiveve, ami a user konyvtarban volt)
                    – A logokat atnezve nem talaltam semmi gyanusat
                    Persze erdekel, hogy mi tortenhetett, de elsosorban arra varok valaszt, hogy mit csinaljak?!
                    Eddig nem mertem rakuldeni a problemara az fsck- t, mert felek, hogy vegleg eltunnek a dolgaim. Az eleg gaz lenne.
                    Elore is kosz,
                    pgod

                  8 bejegyzés megtekintése - 1-8 / 8
                  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.