A távoli asztal gondom megoldása képpen feltettem egy netop-ot, ami rendesen megy, be is rakta a szolgáltatását a /etc/init.d -be, csakhogy ezt el is kéne indítani boot-kor, és ez eddig nemsikerült nekem, sajnos az uhu vezérlõpult nem ismeri fel mint szolgáltatást 🙁