A vinyóhiba nagyon valószínû, mostanában a vincsik nagyon gyakran hibásodnak meg a vétel utáni pár hónapban, ha a számtech bolt is megtalálja a hibát, akkor cserélik, de van, hogy a meg em nézik. és úgy adnak egy újat…
ez valószinüleg az elektronika vagy a fej hobájából keletkezõ logikai hiba….. kellemetlen mert általában ezzel nehéz érvényesíteni a gart… célszerû lenne megformázni majd nagyobb fájlokat pl iso-t rámásolni meg ujra és ujra….. ha jelntkezik a hiba akkor javaslom az ide felöli oldalon a 12 v huzogatást :)) így egyszerüsödik a hiba
Néhány hete vettem egy 80 Gb-os Maxtor vinyót. Felraktam rá az UHU-t
ext3-as fájlrendszerrel, de pár nap használat után sérült fájlrendszert jelzett.
Lefutattam a fsck-t, ami kijavította, de 50 hibás blokkot is talált.