Nah megtaláltam a megoldást a problémára.
A problémáról a kép már nem elérhetõ, de a lényeg hogy ha valamit leakarunk menteni, akkor a gtks használhatatlan tallózás ablak helyett a normális win alatt is megjelenõ párbeszédablakot kapjuk. Step 1-ben normálisban le van írva mit kell csinálni. http://www.ubuntuforums.org/showthread.php?t=110353
Olyan kérdésem lenne, hogy érhetem el, hogy a Firefox pl. a kdialogot használja, amikor le akarok menteni valamit, ne ezt az undorító gtk/gnome szutykot: http://aty.sch.bme.hu/snapshot1.png.