Már megint nyitok egy topicot… Ejnye… Nah mind. A kérdésem, hogyan is lehet Linux Distrik alatt formattálni utólag egy HDD-t illetve partícionálni… Köszike a segítséget..
[align=right][snapback]106072[/snapback][/align]
Te ezt most komolyan kérdezed a mandrake fórumban ? Mandrake user vagy?
partícionálni:
fdisk – a legfapadosabb, de minden linuxban van (súgó: man fdsik)
cfdsik – karakteres, ám kényelmes (man cfdisk)
ill., ha jól írom mandrake-ben kell olyannak lenni, hogy diskdrake
formázni:
mkfs (man mkfs)
ill. mkfs.xxxx (xxxx helyén a típus áll)
a windows (fat) partíció létrehozásakor/formázásakor arra vigyázz, hogy a windowsnak nem mindegy milyen saját partíciót kap. (A linux tudja az összes windowsost olvasni, a windows nem.)
Már megint nyitok egy topicot… Ejnye… Nah mind. A kérdésem, hogyan is lehet Linux Distrik alatt formattálni utólag egy HDD-t illetve partícionálni… Köszike a segítséget..