Kezdőlap › Fórumok › MANDRIVA (ex-MANDRAKE, ex-CONECTIVA) › Mandriva kezdõ › Gondok a Mandrake újratelepítésnél
- This topic has 4 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 23 years telt el by
blasius.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-06-03-09:42 #1906060
probald az itt leirtakat: http://platon.sk/forum/en/viewtopic.php?p=8
2003-06-03-10:18 #1906061a win gyökerében látsz egy system.1st -t.Ha gáz van a winnel akkor ezt a filet fogod és beteszed a win mappába system.dat – ként felülírva az ott lévõt.
2003-06-03-11:12 #1906062Nagyon nem szeretném újrapartícionálni a rendszeremet, vannak adataim, amik jó lenne, ha megmaradnának…
A ext2 partíció bootolható, az fsck nem talál hibát. Esetleg PM-el formázom az egész ext2-t, és megpróbálom úgy.2003-06-04-07:47 #1906063Na, megoldottam, bár elég barbár módon. Igen, leformáztam az ext2-es partíciót PM-el, ám ez nem volt elég. Ekkor ui. azt írta ki : „stage1:I/O error.”
Ezek után úgy gondoltam, célszerû lesz linux szempontból tiszta mbr-rel elindulni, így letöröltem az egész partíciót, és igy kezdtem el a telepítést. Kezdéskor F1 és „linux” opcióval végre elindult a telepítõ, aztán ment minden mint régen, fél óra alatt újra a régi lett a Mandrake.
Okuljon belõle minden magamfajta linuxláma:
1. a túl bonyolult MBR nem jó a telepítéskor
2. a win98 telepítõ „csodát” tesz a linuxszal.Eztán kísérleteztem még egy darabig: win98 reinstall, lilo kill, de az újratelepítés szó nélkül megindult. Na ezt magyarázza meg nekem valaki…
2009-12-04-19:55 #1869636Sziasztok!
Komoly problémám adódott tegnap egy újratelepítés során. Sajnos nálam egy winyón osztozik a Mandrake és a win98, ebbõl adódott minden baj.
A win-t újra kellett telepíteni (jellemzõen), ám az ismételt bekapcsoláskor sehol se volt a lilo. Sebaj, gondoltam, 1. install cd be, telepítésnél beírtam: rescue és hajrá.
Legnagyobb megdöbbenésemre ezt írta ki rövidde késõbb:
Kernel panic: No init found
Ezután próbálkoztam én mindennel, normál cd-vel, floppyval, a rawwrite legkülönbözõbb image-ival, de semmi eredmény! A log szernit a hardverteszt szépen lefut, de a teljes boot elakad így:
stage1:disconnecting life support systems -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.