grub áthelyezése

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott grub áthelyezése

4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1988541
    Bbt
    Felhasználó

      Hello!

      A problémám a következõ a grub menu.lst fájlát szeretném áthelyezni a hdd3-as ext3-as partícióról (Ubuntu) a hda1-es vfat (Win2000) partíciómra. Ez azért lenne szükséges mert a hdd egy mobil rack.

      Jelenleg a hda MBR-ében van a grub, tehát ezzel nincs baj, csak azt hogy mondom meg neki , hogy a menu.lst-t  a hda1-rõl vegye valamint hogy az egy vfat nem ext3-as partició.
      [align=right][snapback]101344[/snapback][/align]

      nem csak a menu.list-et kell átrakni, viszont nem tudom menne-e fat32-es partícióról.
      a „hivatalos” megoldás egy kb. 30 megás partíció lenne hda1-nek ext3.
      van a debian részben és az uhu részben ezt a kérdést taglaló topic, benne van minden…

      #1988542
      admin
      Adminisztrátor

        Köszi. Már sikerült megoldani. Müködik fat32-rõl is.

        #1988543
        Bbt
        Felhasználó

          Köszi. Már sikerült megoldani. Müködik fat32-rõl is.
          [align=right][snapback]101349[/snapback][/align]

          ez jó hír. azt hiszem.
          rendesen oda van telepítve? windows alól is tudod szrkeszteni a menu.list-et? :blink: keményen hangzik…

          #1877339
          csaba
          Felhasználó

            Hello!

            A problémám a következõ a grub menu.lst fájlát szeretném áthelyezni a hdd3-as ext3-as partícióról (Ubuntu) a hda1-es vfat (Win2000) partíciómra. Ez azért lenne szükséges mert a hdd egy mobil rack.

            Jelenleg a hda MBR-ében van a grub, tehát ezzel nincs baj, csak azt hogy mondom meg neki , hogy a menu.lst-t a hda1-rõl vegye valamint hogy az egy vfat nem ext3-as partició.

          4 bejegyzés megtekintése - 1-4 / 4
          • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.