Idõközben sikerült megoldani a problémát:
{Lehet, hogy ez csak nekem új?? 😳 }
a felhasználó könyvtárában létre kell hozni egy .gtkrc-2.0 fájnevû szöveges fájlt, és valami ilyesmit beleírni:
gtk-font-name = „Helvetica 11”
include „/usr/share/themes/Bluecurve/gtk-2.0/gtkrc”
Most már minden ablakod ugyanúgy (pl.: a fenti esetben Bluecurve téma) fog kinézni, ha van ugyanolyan a qt-s és gtk1-2-es témád. Ja és a betûtípusokat se felejtsd el összehangolni!!! (mert a gtk-s betûk hiábba vannak beállítva ugyanakkorára, mint a KDE-ben, úgysem fog összepasszolni a méret: Helvetica 8 = Helvetica 11) 😀