Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › hardveres mpeg-2 rögzités PCTV-n
- This topic has 6 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 3 months telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2005-03-03-14:55 #2005050
azzal a kártyával legjobb tudomásom szerint nem_lehet_hw_tömöríteni, mint ahogy semelyik bt8x8/ conexant processzoros tvkártyával sem. a bemenõ jelet csupán a „cpu ereje” alakítja át egyéb rögzíthetõ jelfolyammá, ehhez kell pl win alatt a „rejtélyes driver”.
hw enkódolni leginkább atiféle rage theater processzorok, illetve a hw mpeg kártyák tudnak.
2005-03-03-15:06 #2005051azzal a kártyával legjobb tudomásom szerint nem_lehet_hw_tömöríteni, mint ahogy semelyik bt8x8/ conexant processzoros tvkártyával sem. a bemenõ jelet csupán a „cpu ereje” alakítja át egyéb rögzíthetõ jelfolyammá, ehhez kell pl win alatt a „rejtélyes driver”.
hw enkódolni leginkább atiféle rage theater processzorok, illetve a hw mpeg kártyák tudnak.
[align=right][snapback]121508[/snapback][/align]rosszul tudod, régen volt nekem is ilyen kártyám és a chip hw-es mpeg2-t tudott. a termék dobozán is jól ki van emelve és a leírásában is szerepelt a honlapon ez a tulajdonság. Sõt anno 45+ áfás kártya volt….
2005-03-03-15:32 #2005052ok szorri
viszont mind a mai napig jönnek ilyen PINN. kártyák a boltba..
na de akkor most milyen cpu van rajta???2005-03-03-15:44 #2005053ok szorri
viszont mind a mai napig jönnek ilyen PINN. kártyák a boltba..
na de akkor most milyen cpu van rajta???
[align=right][snapback]121516[/snapback][/align]hmm.. nem tudom már évek óta nincs ilyen kártyám, már tv-t is tv-n vagy sehol nem nézek :)))
2005-03-03-15:59 #2005054haly
van 1 PCTV Pro tunerkártya, amirõl szeretnék TV mûsort rögziteni.
a kártya tud hardveresen mpeg-1 és mpeg-2 formában enkódolni.
a kicsi processzorom szeretném tehermentesiteni, mert felvételkor el van csúszva a hang és többen irták, hogy gyenge a gépem teljesitménye. a kártyához adott windows driver csak mpeg-1 formában rögzit, mpeg-2 csak akkor használható, ha regisztrálok 5$ pénzért.
lenne valami megoldás, hogy kihasználjam a kártya hardveres mpeg-2 rögzitési opcióját linux vagy windows alatt?
[align=right][snapback]121498[/snapback][/align]Hali
Próbálj innen letölteni programot:
http://www.majorgeeks.com/download4385.html
ha valóban hw mpeg2 ez a program felismeri
A kezdõ lap itt: http://www.chris-tv.com/news.html
Kártya beazonositás: http://www.chris-tv.com/cards.html#mpeg_hard2005-03-03-16:17 #2005055köszi liget!
2009-12-04-19:56 #1878693haly
van 1 PCTV Pro tunerkártya, amirõl szeretnék TV mûsort rögziteni.
a kártya tud hardveresen mpeg-1 és mpeg-2 formában enkódolni.
a kicsi processzorom szeretném tehermentesiteni, mert felvételkor el van csúszva a hang és többen irták, hogy gyenge a gépem teljesitménye. a kártyához adott windows driver csak mpeg-1 formában rögzit, mpeg-2 csak akkor használható, ha regisztrálok 5$ pénzért.
lenne valami megoldás, hogy kihasználjam a kártya hardveres mpeg-2 rögzitési opcióját linux vagy windows alatt? -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.