Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › Idõzítés
- This topic has 10 hozzászólás, 2 résztvevő, and was last updated 23 years telt el by
admin.
-
SzerzőBejegyzés
-
2003-06-25-09:22 #1907489
Linuxon általában a cron használatával szokás ütemezni.
A megfelelõ crontabot (ütemezett feladatok táblázata, minden usernek lehet külön-külön) kellene szerkeszteni:export EDITOR=mcedit
crontab -eHa ismered a „vi” szerkesztõt, akkor az export parancs nem kell.
A szerkesztendõ fájl (crontab) formátumáról infó: man 5 crontab2003-06-27-09:55 #1907490Uhuval dolgozom, a mentésnek a meghívását hiába írom be az /etc/crontab-ba, nem indul el. Elvileg jól írtam a parancsban mindent!
2003-06-27-10:09 #1907491Ne közvetlenül írd be, hanem „crontab -e”.
Ha nem megy a dolog, másold ide a crontab fájlt.2003-06-27-11:53 #1907492Ha közvetlenül írod a crontab filet, akkor minimum ujra kell indítani a cron daemont (crond), mert egyébként nem kezeli az idõzítéseket, valszeg azért mert indulásakor olvassa ki csak. Plusz még kell lennie valahol egy pid filenak is, pl./var/run -ban.
A crontab fileba csak egysoros script indítókat illik írni.Lac.
2003-06-30-09:33 #1907493Szia! A leírtak szerint cselekedtem, ezek a sorok kerültek beírásra.
HELL=/bin/sh
PATH=/usr/bin:/usr/sbin:/sbin:/bin:/usr/lib/news/bin
MAILTO=root30 20 * * * root /root/ment
30 22 * * 3 root /root/masolaccess.log-ban jelzi, hogy ekkor kéne valaminek indulnia, de nem történik semmi. Parancssorból a masol scriptet kipróbáltam, mûködik.
A segítségeteket elõre is köszi!
Erik
2003-06-30-11:28 #1907494Hi!
HELL=/bin/sh
Az a HELL nem inkább SHELL lenne ?
De egyébként miért kell a crontab fileba értékadást írni ? Ezt nem fogja érteni.30 20 * * * root /root/ment
Miért kell a csillagok után a „root” ? Ezt sem fogja érteni.
Lac.
2003-06-30-11:39 #1907495Hi!
A crontab fájlodnak így kell kinéznie:#
30 20 * * * /root/ment
30 22 * * 3 /root/masol
#Lac.
2003-06-30-12:23 #1907496Köszi Lac a segítséget!
Egyik gond tényleg a „root” felesleges beírása volt, aztán kiderûlt a roothoz küldött e-mailban, hogy a cp, illetve a tar parancsot nem ismerte, így megadtam neki az elérési utat. Most már tökéletesen mûködik, de ehhez te kellettél!
Mégegyszer köszi
Erik
2003-06-30-13:08 #1907497„De egyébként miért kell a crontab fileba értékadást írni ? Ezt nem fogja érteni. „
Na, akkor talán nézd meg a leírását.
man 5 crontab
vagy pedig: http://www.die.net/doc/linux/man/man5/crontab.5.html
2003-06-30-13:33 #1907498Hi!
„De egyébként miért kell a crontab fileba értékadást írni ? Ezt nem fogja érteni. ”
Na, akkor talán nézd meg a leírását.
man 5 crontab
Megnéztem és sûrû hamut szórok a fejemre. Bocsi
Lac.
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.