Hát, soha nem foglalkoztam ezzel a crontab dologgal, így azt se tudom hol kezdjem, azok a leírások meg nem az alapoktól vannak szerintem..
Már ott elakadtam hogy hol adjam ki a parancsot???
Már ott elakadtam hogy hol adjam ki a parancsot???
Nyilván a parancssorban. Ha ez is gond akkor ez így elég nehéz lesz. Bár igazából nem értem, hogy milyen parancsot akarsz kiadni. Fentebb írták, hogy ha adott egy szkript (amit vagy te írtál vagy más) és mûködik is, akkor már csak a cron -nak kell futnia és be kell másold az adott szkriptet a megfelelõ helyre (pl. cron.hourly, ahogy aty említette).
A másik megoldás pedig, ha a sima crontab -e parancs kiadása után megszerkeszted ezt:
30 * * * * /elérési/út/a/szkripthez
30 – félkor,
elsõ csillag – minden órában,
második csillag – minden nap,
harmadik csillag – az összes hónapban,
negyedik csillag – a hét minden napján…