Ami nekem hiányzik az az, hogy időnként sakkoznék de a sakk.hu oldalon a bejelentkező ablak hiányolja a JAVA-t. A j2re1.4 csomag pedig fent van.
Apt-get install ok, de milyen csomagokat kéne ?
Szóval ha jól értem, akkor neked a böngésződből hiányzik a java-támogatás.
Ha mozilla/firefox-od van (eddig ez még nem derült ki), akkor a /usr/lib/firefox(mozilla)-verzió/plugins/-ban létrehozol egy szimbolikus linket a libjavaplugin_oji.so-ra (ami a jre csomagban kell, hogy legyen).
Szóval legközelebb azt mondd meg, mit is akarsz pontosan! Így egy-két felesleges post-tal kevesebb, és néhány órával rövidebb a probléma megoldása.
Nos, kis segítségetekkel a próbléma megoldodni látszik. Ez a szimbolikus link felderített….
Igen, valóban mozilla és firefox böngészöket használok, néha opera…
De ez a „ln -s” parancs nehezen mászott elő valamelyik google által dobott oldalról. de tökéletes volt. Köszönöm a segítséget.
Ha az ln -s nehezen mászik elő, az mc-vel is meg lehet csinálni (Ctrl+x majd S). Opera-nál szerintem a /usr/lib/opera/plugins/ könyvtárba kellene létrehoznia a már emlegetett linket.