A saját, általad beleölt munkáért kérhetsz pénzt.
Mint ahogy a CD-ért is kérhetsz pénzt, amin odaadod neki a Linuxot.
Igen sok, céges tûzfalakkal foglalkozó cég használ pl. szabad szoftvert, ilyen esetben nem azért a Debianért (mondjuk) fizetsz, ami a gépen van, hanem azért hogy azt neked beállítják, karbantartják, stb.
ingyendiszt telepítés: persze hogy legális, mi ez folyamatosan csináljuk.
a telepítéssel és/vagy beállítással eltöltött idõt kiszámlázom, és ha jól rémlik 72.60.1 – számon mint egyéb számtech tevékenységet az ügyfél fizeti.