Megosztás, sebesség mérés (LAN)

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok Megosztás, sebesség mérés (LAN)

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1943616
    pomm
    Felhasználó

      Az hogy mennyivel megy, pl megnézheted ha másolsz egyik géprõl a másikra, de nekem nem ment gyorsabban még mint 5 MB/sec, ami kb 40 Mb/sec…
      Szal elösször is engedélyezd az uhu vezpultban a megosztás vendég felhasznákó root-ot és vedd ki a másik fülön a tiltott listából! Ugyanis mountolni csak rootként tudsz..Aztán kell egy megosztott könyvtár is…Gondolom cross cabelt használsz, úgy kell ip is a gépeknek. ( router-rel eccerûbb) A slack alatt ezt kézzel kell belõnöd..nos nálam a notebookon van slacki, mivel arra kellettek a dolgok, így slacki alól mountoltam, fordítva nem tudom hogy megy ( már mint a beállítások ), mert az uhut a vezpultból 2 perc alatt belövöd..Az ssh megy mindkettõn alapból userként ( engedélyezheted a root-ot is, de minek…)
      parancsok:
      mount:
      smbmount //ipcím/megosztásneve /ahova/mountolni/akarod -o guest username:root,password:jelszavad

      #1874119
      csaba
      Felhasználó

        Hali,

      2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.