Az hogy mennyivel megy, pl megnézheted ha másolsz egyik géprõl a másikra, de nekem nem ment gyorsabban még mint 5 MB/sec, ami kb 40 Mb/sec…
Szal elösször is engedélyezd az uhu vezpultban a megosztás vendég felhasznákó root-ot és vedd ki a másik fülön a tiltott listából! Ugyanis mountolni csak rootként tudsz..Aztán kell egy megosztott könyvtár is…Gondolom cross cabelt használsz, úgy kell ip is a gépeknek. ( router-rel eccerûbb) A slack alatt ezt kézzel kell belõnöd..nos nálam a notebookon van slacki, mivel arra kellettek a dolgok, így slacki alól mountoltam, fordítva nem tudom hogy megy ( már mint a beállítások ), mert az uhut a vezpultból 2 perc alatt belövöd..Az ssh megy mindkettõn alapból userként ( engedélyezheted a root-ot is, de minek…)
parancsok:
mount:
smbmount //ipcím/megosztásneve /ahova/mountolni/akarod -o guest username:root,password:jelszavad