Kezdőlap › Fórumok › Videokártyák › nVidia driver › melyik jobb?
- This topic has 14 hozzászólás, 7 résztvevő, and was last updated 19 years, 1 month telt el by
bepe79.
-
SzerzőBejegyzés
-
2007-05-08-14:14 #2106752
http://www.komal.hu/verseny/feladat.cgi?a=feladat&f=P3933&l=hu
A megoldása: 0 (tehát a kereket állni látod).2007-05-08-14:14 #2106753http://www.komal.hu/verseny/feladat.cgi?a=feladat&f=P3933&l=hu
A megoldása: 0 (tehát a kereket állni látod).2007-05-08-14:25 #2106754A Ti4200 regebbi, de a maga idejeben brutalis erovel rendelkezo DX8.x kartya, ami anno megallta a helyet. Az FX5200 pedig az FX szeria legelcseszettebb, legelfuseraltabb vacakja (amugy az egesz FX szeriaja az volt az nVidia-nak), ami valaha kijott. Ezt korrigaltak utana a Gef6 szeriaval nVidia bacsiek. FX5200 keves pipe, kicsi memoria-busz, alacsony core clock, stb. stb. Tehat ezert lehet az, hogy egy eros, regebbi DX8-as Ti4200 jobban teljesit glxgears alatt, mint egy ujabb, DX9-es (elviekben tobb feature-t tudo) kartya.
2007-05-08-14:25 #2106755A Ti4200 regebbi, de a maga idejeben brutalis erovel rendelkezo DX8.x kartya, ami anno megallta a helyet. Az FX5200 pedig az FX szeria legelcseszettebb, legelfuseraltabb vacakja (amugy az egesz FX szeriaja az volt az nVidia-nak), ami valaha kijott. Ezt korrigaltak utana a Gef6 szeriaval nVidia bacsiek. FX5200 keves pipe, kicsi memoria-busz, alacsony core clock, stb. stb. Tehat ezert lehet az, hogy egy eros, regebbi DX8-as Ti4200 jobban teljesit glxgears alatt, mint egy ujabb, DX9-es (elviekben tobb feature-t tudo) kartya.
2009-12-04-19:59 #1886281Igaz nem driver probléma, de nVidia kártya kérdés.
Gép 1:
Nem telepített! blackPanther 4.2 live
Nvidia driver: 6629
GeForce FX 5200 128M
Intel Celeron 2600MHz
512M RAM
VIA VT82C586 ApollóTeszt eredmény:
glxgears: pörög mint állat, az eredmény:
6160 frames in 5.0 seconds = 1232.000 FPSGép 2:
Telepített Mandriva 2007 Official
Nvidia driver: 9631
GeForce4 Ti 4200 AGP 8x 64M
AMD Athlon 1800MHz (2200+)
1G RAM
VT8366/A/7 [Apollo KT266/A/333 AGP]Teszt eredmény:
glxgears: jóval lassabban pörög mint a másik, de eredmény:
17812 frames in 5.0 seconds = 3562.207 FPSKérdés1: akkor most melyik a jobb kártya?
Kérdés2: Miért pörög jóval gyorsabban a gép 1-ben a glxgears, ha az eredmények mégis gyatrábbak? -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.