Nekem is volt ilyen gondom, mert a gépben van PS/2-es csatlakozó, de én soros egeret használok. Jelentkezz be root-ként és a /etc/X11/Xf86config-ban írd át az UHU-Mouse szekcióban a protokollt PS/2-rõl Microsoft-ra, a /dev/gpmdata-t pedig /dev/ttyS0-ra. Indítsd újra az X-et, lõdd ki a gpm-et (root ként írd be gpm -k), és menni fog