Monitor probléma

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1991086
    PcZolee
    Felhasználó

      Szevasztok!

      Olyan gondom lenne, hogy van egy nagyon régi VGA monitorom (640×480,60Hz), és az UHU 1.1ben vmiért picit szét van nyújtva a kép. A tetejét és az alját nem lehet teljesen látni. Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy hogyan old6nám meg ezt a problémát. Vmi config átírással, vagy vmi programmal?

      Elõre is kösz

      Kikay
      [align=right][snapback]104067[/snapback][/align]

      A /etc/X11/xf86config file-ban nézelõdj!

      #1991087
      pointux
      Felhasználó

        Ha a gombokkal nem lehet állítani…
        /etc/X11/XF86Config file-ban lehet változtatni a HorizSync VertRefresh értékeken, vagy a Modeline sorokon. (Apró léptékekben (nehogy gondot okozzon). Pontosan nem tudom mit merre. De egy kis kísérletezés után biztosan rájösz.)

        Ilyen modeline sorokat generál a következõ oldal
        http://koala.ilog.fr/cgi-bin/nph-colas-modelines
        talán segít…

        #1877541
        csaba
        Felhasználó

          Szevasztok!

          Olyan gondom lenne, hogy van egy nagyon régi VGA monitorom (640×480,60Hz), és az UHU 1.1ben vmiért picit szét van nyújtva a kép. A tetejét és az alját nem lehet teljesen látni. Tudtok esetleg tanácsot adni, hogy hogyan old6nám meg ezt a problémát. Vmi config átírással, vagy vmi programmal?

          Elõre is kösz

          Kikay

        3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
        • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.