Mozilla és Firefox fagyás

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott Mozilla és Firefox fagyás

5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1982543
    killall
    Felhasználó

      nekem meg sosem fagyott.
      milyen javat tettel fel hozza, ill. milyen lapot/stb szoktal nezni, ahova java kell?
      (amugy mar van 1.0-rc4, asszem tegnapi upgradeben volt benne, bar nalad mashol lesz a hiba imho)

      #1982544
      Bbt
      Felhasználó

        nekem meg sosem fagyott.
        milyen javat tettel fel hozza, ill. milyen lapot/stb szoktal nezni, ahova java kell?
        (amugy mar van 1.0-rc4, asszem tegnapi upgradeben volt benne, bar nalad mashol lesz a hiba imho)
        [align=right][snapback]95233[/snapback][/align]

        hm. passz.
        tényleg rendszertelen, sokszor pl. a fórumtól száll el, de sokat vagyokitt, úgyhogy ez nem meglepõ.
        java-virtual-machine ill. java1-runtime csomagok vannak fent, nem tudom milyen széria, nem írja ki. viszont minjárt ránézek apt-vel, lehet hogy fordítottam a két cuccot. :blush: bár nem valószínû. Ellenkezik az elveimmel… 🙂 🙂 🙂
        ha találok más JAVA cuccot megnézem azzal is…

        #1982545
        killall
        Felhasználó

          hat lehet, hogy a debianos javacsomaggal van a gaz, nekem a java.sun.com-rol van fent a legujabb, es eddig semmi rendellenes nem tortent meg..

          #1982546
          Bbt
          Felhasználó

            hat lehet, hogy a debianos javacsomaggal van a gaz, nekem a java.sun.com-rol van fent a legujabb, es eddig semmi rendellenes nem tortent meg..
            [align=right][snapback]95243[/snapback][/align]

            kösz.
            megpróbálom lehúzni, oszt meglássuk.

            #1876890
            csaba
            Felhasználó

              Sziasztok!
              Egy ideje szenvedek a problémával: mind a Mozilla, mind firefox bizonyos idõ után minden logika nélkül, rendszeresen lefagy. Folyamat kilövéssel ugyan becsukható, ill. utána a Mozilla elindítható, a firefox azonban miután kilövöm, újraindításnál az alábbi hibaüzenetet adja, és nem indul:

              Code:
              bbt@bbt:~$ mozilla-firefox
              Spawned gcjappletviewer successfully.
              Exception in thread „main” java.awt.AWTError: Cannot load AWT toolkit: gnu.java.awt.peer.gtk.GtkToolkit
                at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.awt.Window.getToolkit() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.awt.Component.reshape(int, int, int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.awt.Component.setBounds(int, int, int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.awt.Component.resize(int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.awt.Component.setSize(int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at gnu.gcjwebplugin.ConsoleDialog.ConsoleDialog() (Unknown Source)
                at gnu.gcjwebplugin.PluginAppletViewer.() (Unknown Source)
                at java.lang.Class.initializeClass() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at _Jv_ResolvePoolEntry(java.lang.Class, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at gnu.gcjwebplugin.AppletViewer.main(java.lang.String[]) (Unknown Source)
              Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: gnu.java.awt.peer.gtk.GtkToolkit not found in [file:/usr/share/gcjwebplugin/gcjappletviewer.jar, core:/]
                at java.net.URLClassLoader.findClass(java.lang.String) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at gnu.gcj.runtime.VMClassLoader.findClass(java.lang.String) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.lang.ClassLoader.loadClass(java.lang.String, boolean) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at _Jv_FindClass(_Jv_Utf8Const, java.lang.ClassLoader) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.lang.Class.forName(java.lang.String, boolean, java.lang.ClassLoader) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.lang.Class.forName(java.lang.String) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
                …10 more
              Szegmens hiba
              bbt@bbt:~$

              Amikor éppen nem fagy, teljesen jól mûködik mindkettõ.
              A rendszer Debian Sid, 2.6.8 és/vagy 2.6.10-rc1 kernel,
              mindkét böngészõ Debian csomagból mászott fel, ezek a csomagok vannak fent:

              mozilla-browser 1.7.3-5
              mozilla-chatzilla 1.7.3-5
              mozilla-firefox 0.99+1.0RC1-3
              mozilla-firefox-gnome-sup
              mozilla-locale-auto
              mozilla-locale-hu 1.7-2
              mozilla-mailnews
              mozilla-psm 1.7.3-5
              mozilla-xft 1.6-5

              a var/log alatt nincs semilyen log, amiben utalást találtam volna (kivéve a folyamat kilövését…)

              Van/volt valakinek hasonló problémája, és jutott esetetleg valamire?
              Tudtok valamit javasolni azon túl, hogy használjak Operát? 🙂

            5 bejegyzés megtekintése - 1-5 / 5
            • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.