Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › Mozilla és Firefox fagyás
- This topic has 4 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 21 years, 7 months telt el by
Bbt.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-11-06-14:07 #1982543
nekem meg sosem fagyott.
milyen javat tettel fel hozza, ill. milyen lapot/stb szoktal nezni, ahova java kell?
(amugy mar van 1.0-rc4, asszem tegnapi upgradeben volt benne, bar nalad mashol lesz a hiba imho)2004-11-06-14:30 #1982544nekem meg sosem fagyott.
milyen javat tettel fel hozza, ill. milyen lapot/stb szoktal nezni, ahova java kell?
(amugy mar van 1.0-rc4, asszem tegnapi upgradeben volt benne, bar nalad mashol lesz a hiba imho)
[align=right][snapback]95233[/snapback][/align]hm. passz.
tényleg rendszertelen, sokszor pl. a fórumtól száll el, de sokat vagyokitt, úgyhogy ez nem meglepõ.
java-virtual-machine ill. java1-runtime csomagok vannak fent, nem tudom milyen széria, nem írja ki. viszont minjárt ránézek apt-vel, lehet hogy fordítottam a két cuccot. :blush: bár nem valószínû. Ellenkezik az elveimmel… 🙂 🙂 🙂
ha találok más JAVA cuccot megnézem azzal is…2004-11-06-14:48 #1982545hat lehet, hogy a debianos javacsomaggal van a gaz, nekem a java.sun.com-rol van fent a legujabb, es eddig semmi rendellenes nem tortent meg..
2004-11-06-18:50 #1982546hat lehet, hogy a debianos javacsomaggal van a gaz, nekem a java.sun.com-rol van fent a legujabb, es eddig semmi rendellenes nem tortent meg..
[align=right][snapback]95243[/snapback][/align]kösz.
megpróbálom lehúzni, oszt meglássuk.2009-12-04-19:56 #1876890Sziasztok!
Egy ideje szenvedek a problémával: mind a Mozilla, mind firefox bizonyos idõ után minden logika nélkül, rendszeresen lefagy. Folyamat kilövéssel ugyan becsukható, ill. utána a Mozilla elindítható, a firefox azonban miután kilövöm, újraindításnál az alábbi hibaüzenetet adja, és nem indul:Code:bbt@bbt:~$ mozilla-firefox
Spawned gcjappletviewer successfully.
Exception in thread „main” java.awt.AWTError: Cannot load AWT toolkit: gnu.java.awt.peer.gtk.GtkToolkit
at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.awt.Window.getToolkit() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.awt.Component.reshape(int, int, int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.awt.Component.setBounds(int, int, int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.awt.Component.resize(int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.awt.Component.setSize(int, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at gnu.gcjwebplugin.ConsoleDialog.ConsoleDialog() (Unknown Source)
at gnu.gcjwebplugin.PluginAppletViewer.() (Unknown Source)
at java.lang.Class.initializeClass() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at _Jv_ResolvePoolEntry(java.lang.Class, int) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at gnu.gcjwebplugin.AppletViewer.main(java.lang.String[]) (Unknown Source)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: gnu.java.awt.peer.gtk.GtkToolkit not found in [file:/usr/share/gcjwebplugin/gcjappletviewer.jar, core:/]
at java.net.URLClassLoader.findClass(java.lang.String) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at gnu.gcj.runtime.VMClassLoader.findClass(java.lang.String) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(java.lang.String, boolean) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at _Jv_FindClass(_Jv_Utf8Const, java.lang.ClassLoader) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.lang.Class.forName(java.lang.String, boolean, java.lang.ClassLoader) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.lang.Class.forName(java.lang.String) (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
at java.awt.Toolkit.getDefaultToolkit() (/usr/lib/libgcj.so.5.0.0)
…10 more
Szegmens hiba
bbt@bbt:~$Amikor éppen nem fagy, teljesen jól mûködik mindkettõ.
A rendszer Debian Sid, 2.6.8 és/vagy 2.6.10-rc1 kernel,
mindkét böngészõ Debian csomagból mászott fel, ezek a csomagok vannak fent:mozilla-browser 1.7.3-5
mozilla-chatzilla 1.7.3-5
mozilla-firefox 0.99+1.0RC1-3
mozilla-firefox-gnome-sup
mozilla-locale-auto
mozilla-locale-hu 1.7-2
mozilla-mailnews
mozilla-psm 1.7.3-5
mozilla-xft 1.6-5a var/log alatt nincs semilyen log, amiben utalást találtam volna (kivéve a folyamat kilövését…)
Van/volt valakinek hasonló problémája, és jutott esetetleg valamire?
Tudtok valamit javasolni azon túl, hogy használjak Operát? 🙂 -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.