mysqldump vagy csak egyszerüen kimásolod az egész mapparendszert ahol a mysql tárolja a adatbázis fájlokat.
Mindkettöt ajánlom, mert sokszor a mysqldump a konzolos ékezetkezelés miatt elronthatja a táblákban szereplö ékezeteket.
A kimásolás meg gyakorlatilag változatlanul hagyja a fájlt.
Ahova berakod ott meg létrehozod elötte az adatbázist, majd a megfelelö könyvtárba bemásolod a fájlokat. Kipróbálod és elméletileg máris megy. 🙂
mysqldump vagy csak egyszerüen kimásolod az egész mapparendszert ahol a mysql tárolja a adatbázis fájlokat.
Mindkettöt ajánlom, mert sokszor a mysqldump a konzolos ékezetkezelés miatt elronthatja a táblákban szereplö ékezeteket.
A kimásolás meg gyakorlatilag változatlanul hagyja a fájlt.
Ahova berakod ott meg létrehozod elötte az adatbázist, majd a megfelelö könyvtárba bemásolod a fájlokat. Kipróbálod és elméletileg máris megy. 🙂
sziasztok
adott egy fedora 5 ….
mysql, apache, …….
a mysql adattáblákat, felhasználokat hogyan tudnám lementeni hogy debián alá tudjam használni az adatbázist minden gond nélkül