Kezdőlap › Fórumok › UHU Linux › Általános UHU problémák, javaslatok › nem nyomtat – Openoffice.org – root – user – CUPS
- This topic has 10 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 21 years, 9 months telt el by
pointux.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-09-10-13:31 #1971360
Addig eljutottam, hogy ha az OOo-t konzolból indítom, sima user-ként, akkor tudok nyomtatni akár újonnan írt dokumentumot, akár régebben írtat.Viszont ha a réggeben írt dokuentumot úgy nyitom meg, hogy rákattintok,akkor nem tudom kinyomtatni – igaz, hibaüzenetet sem ír ki.
Ha viszont az OOo-t indító ikonról indítom, akkor nem hajlandó nyomtatni semmit.
Root-ként bejelntkezve mindent nyomtat. Hálozatról minden gép tud nyomtatni.
=======================================================Mi a f@… ez?
2004-09-10-13:32 #1971361Guest én vagyok :blush:
2004-09-10-15:16 #1971362vicces.
a konzolos indítás ugyanarra hivatkozik, mint az ikon?
így kicsit olyan szaga van, mintha az ikon esetén mások lennének a jogaid a programhoz.
milyen nyomtató?2004-09-10-15:52 #1971363Persze, ugyanarra hivatkozik.
Mi különbség lehet a jogok kiosztásában a között, hogy userként konzolból indítom, vagy ugyanaz a user az asztalra helyezett ikonnal indítja???
samsung lézer színes
2004-09-10-16:03 #1971364Persze, ugyanarra hivatkozik.
Mi különbség lehet a jogok kiosztásában a között, hogy userként konzolból indítom, vagy ugyanaz a user az asztalra helyezett ikonnal indítja???
samsung lézer színes
[align=right][snapback]82432[/snapback][/align]🙂 fogalmam sincs.
igazából az a furcsa, hogy konzolosan mûködik, imho az ikonnal van valami (?)
próbálj meg egy új ikont, bár igazából nem értem…
a doksira klikknél még lehetne valami logikus magyarázatot találni, de egy ikonnál?
próbálj meg egy új ikont, és a szövegszerkesztõre mutasson. hátha…2004-09-10-16:07 #1971365Agyrém…
Ha ez XP-n történne, fõcímben jönne le a HUP-on
2004-09-14-11:45 #1971366Nincs senkinek ötlete???
Tömören összefoglalva:
Openoffice.org 1.1.2 konzolból indítva (…:~$openoffice) nyomtat, viszont ha parancsikont hozok létre és azzal indítom az officet, akkor nem nyomtat. hibaüzenetet sem látok.
Komolyan meghülyülök…
2004-09-14-16:02 #1971367Nincs senkinek ötlete???
Tömören összefoglalva:
Openoffice.org 1.1.2 konzolból indítva (…:~$openoffice) nyomtat, viszont ha parancsikont hozok létre és azzal indítom az officet, akkor nem nyomtat. hibaüzenetet sem látok.
Komolyan meghülyülök…
[align=right][snapback]83352[/snapback][/align]Talán mégsem ugyanazt a scriptet indítod el. Konzolból pontosan hogy indítod el?
Vagy van valamilyen bash környezeti változó, amely csak konzol esetén él, vagy feltettél valamilyen ooo gyorsindítót…2004-09-14-17:41 #1971368Ma sikerült megoldani a problémát:
2004-09-14-17:45 #1971369Minden felhasználónak más beállítása is lehet. De azért kíváncsi lettem volna az okára…
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.