nem nyomtat – Openoffice.org – root – user – CUPS

Kezdőlap Fórumok UHU Linux Általános UHU problémák, javaslatok nem nyomtat – Openoffice.org – root – user – CUPS

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 11
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1971360
    admin
    Adminisztrátor

      Addig eljutottam, hogy ha az OOo-t konzolból indítom, sima user-ként, akkor tudok nyomtatni akár újonnan írt dokumentumot, akár régebben írtat.Viszont ha a réggeben írt dokuentumot úgy nyitom meg, hogy rákattintok,akkor nem tudom kinyomtatni – igaz, hibaüzenetet sem ír ki.

      Ha viszont az OOo-t indító ikonról indítom, akkor nem hajlandó nyomtatni semmit.

      Root-ként bejelntkezve mindent nyomtat. Hálozatról minden gép tud nyomtatni.
      =======================================================

      Mi a f@… ez?

      #1971361
      admin
      Adminisztrátor

        Guest én vagyok :blush:

        #1971362
        Bbt
        Felhasználó

          vicces.
          a konzolos indítás ugyanarra hivatkozik, mint az ikon?
          így kicsit olyan szaga van, mintha az ikon esetén mások lennének a jogaid a programhoz.
          milyen nyomtató?

          #1971363
          admin
          Adminisztrátor

            Persze, ugyanarra hivatkozik.

            Mi különbség lehet a jogok kiosztásában a között, hogy userként konzolból indítom, vagy ugyanaz a user az asztalra helyezett ikonnal indítja???

            samsung lézer színes

            #1971364
            Bbt
            Felhasználó

              Persze, ugyanarra hivatkozik.

              Mi különbség lehet a jogok kiosztásában a között, hogy userként konzolból indítom, vagy ugyanaz a user az asztalra helyezett ikonnal indítja???

              samsung lézer színes
              [align=right][snapback]82432[/snapback][/align]

              🙂 fogalmam sincs.
              igazából az a furcsa, hogy konzolosan mûködik, imho az ikonnal van valami (?)
              próbálj meg egy új ikont, bár igazából nem értem…
              a doksira klikknél még lehetne valami logikus magyarázatot találni, de egy ikonnál?
              próbálj meg egy új ikont, és a szövegszerkesztõre mutasson. hátha…

              #1971365
              admin
              Adminisztrátor

                Agyrém…

                Ha ez XP-n történne, fõcímben jönne le a HUP-on

                #1971366
                admin
                Adminisztrátor

                  Nincs senkinek ötlete???

                  Tömören összefoglalva:

                  Openoffice.org 1.1.2 konzolból indítva (…:~$openoffice) nyomtat, viszont ha parancsikont hozok létre és azzal indítom az officet, akkor nem nyomtat. hibaüzenetet sem látok.

                  Komolyan meghülyülök…

                  #1971367
                  pointux
                  Felhasználó

                    Nincs senkinek ötlete???

                    Tömören összefoglalva:

                    Openoffice.org 1.1.2 konzolból indítva (…:~$openoffice) nyomtat, viszont ha parancsikont hozok létre és azzal indítom az officet, akkor nem nyomtat. hibaüzenetet sem látok.

                    Komolyan meghülyülök…
                    [align=right][snapback]83352[/snapback][/align]

                    Talán mégsem ugyanazt a scriptet indítod el. Konzolból pontosan hogy indítod el?
                    Vagy van valamilyen bash környezeti változó, amely csak konzol esetén él, vagy feltettél valamilyen ooo gyorsindítót…

                    #1971368
                    admin
                    Adminisztrátor

                      Ma sikerült megoldani a problémát:

                      #1971369
                      pointux
                      Felhasználó

                        Minden felhasználónak más beállítása is lehet. De azért kíváncsi lettem volna az okára…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 11
                      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.