Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › pendrive butál partícionálás
- This topic has 27 hozzászólás, 6 résztvevő, and was last updated 22 years telt el by
kovi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-06-04-09:28 #1952728
Kivancsi vagyok, hogy mukodik-e a dolog. Amugy a pendriverol valo bootolasnak van valamilyen hardwares kovetelmenye? (BIOS vagy barmi mas?)
2004-06-04-09:30 #1952729mondjuk én csak win alól berheltem, de az ment.
bár érdekes volt, hogy azon a gépen,. amelyikbe elõször betették látható volt és lehetett rá írni, de másikon már nem. és ezt már több új pendrive esetében tapasztaltam. A sajnátom PQMel nézve enyhén káosz volt. mindent töröltem, újra participonáltam, majd külön format és láss csodát, müxött.2004-06-04-09:32 #1952730én tudok hw-bõl is usbbootolni, de ha nem menne, akkor egy bootfloppy, ami sda-ra irányít és kész…
a pendrive sztem zokon vette a témát kb tíz perce csak villog 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 128 Megát usb
2.0 – n sztem már fel kellett volna tölteniependrive=poendrive
nem baj, még türelmes vagyok
mindjárt….2004-06-04-09:39 #1952731Majd kiprobalom, Let utdnad irni, hogy kellene megoldani, hogy usbrol bootoljon?
2004-06-04-09:47 #1952732a zérózás totál ‘beleállt’, ctrl+c és kiírt egy rakás blablát.
aztán a cfdisk közölte hogy üres a lemez. TUDTAM rátenni partíciót.
aztán mkfs -t vfat /dev/sda1 és nézzenek oda ez is mûködik 🙂egyelõre totálsiker….. egy óra múlva megmondom hogy bootol-e….
thnx a bátorítást mindenkinek.
2004-06-04-10:15 #1952733ha rajta a rendszer a pendriveon, és az éppen mûködõ linux alatt van syslinux és mtools csomagod akkor egy terminálra
syslinux /dev/sda
és kész. reboot.
ha az alaplap tudja és a pendrive sem kaka, akkor bootolnia kell. ha nem akkor bootfloppy. azt pedig így (bár sztem tudod)
dd if=bootimageállomány.img of=/dev/fd0
2004-06-04-10:33 #1952734Aham, es a rendszert siman copyzom a pendrivera?
2004-06-04-10:58 #1952735Nálam teljesen jól megy a „kinullázás”.
Kicsit tovább tart, mintha ugyanannyi mennyiségû adatot másolnék rá, de véget ér hiba nélkül.
Egy qtparted-el pillanatok alatt rakok rá fáljrendszert és megy is…
Balázs
2004-06-04-11:04 #1952736Aham, es a rendszert siman copyzom a pendrivera?
igen kicsomagolod pl a damnsmall archívját
2004-06-04-11:13 #1952737koszi! Ki fogom probalni 🙂 Erdekes lehet usbrol bebootloni 😀 Jobb, mint egy knoppix 😈
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.