Megneztem a qt3-ra irt valtozatat (kcommander3-3.0) nekem lefutott a configure script szepen. Ehhez kell libqt3, libqt3-devel csomag.
Ha nem talalja probld meg ./configure –with-qt-dir=/a/qt/gyokere
De a tuti megoldas:
export QTDIR=/usr/lib/qt-3.1
(neked megfelelo…)
Ezt ird be a kde indito scriptjebe is, hogy ne legyen vele problema.
Több fordításnál már elöfordult ez a hibaüzenet. Már írtam is itt a fórumban valahol, de valahogy megoldódott. Most megint elökerült a probléma. Nem tudom értelmezni a hibaüzenetet. A libqt3-3.0.5 már fent van, devel is. Lehet, hogy a qt túl magas verziószámu????? Ezenkívül fent van a libqt2-2.3.1. De ha az egyiket leszedem és csak az egyik verzió van fent akkor sem müködik. Köszi a segítséget!