Ki lehet próbálni azt is, hogy az általam bemutatott Overclockix ( http://www.hup.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=9564 ) live disztrót bebootolni, az mx440 GPU (VPU) és MEM órajelét visszavenni az nvclocker (nVidia clocker) nevû progival, és megnézni, hogy fagy-e utána x alatt. :wink1:
Nos nem volt túl sok idõm livecd töltögetésre meg próbálgatásra. Suse linux 9.3-nál már telepítésnél produkálta ugyanezt a hibát. A VGA-n van venti viszont a proci az nagyon szokott melegedni. Sajnos az alaplap nemnagyon támogatja a hõmérést, ezért nem tudom megnézni hány fokos, de olyan szinten felmelegszik a hûtõborda, hogy nem lehet megfogni se. Nagy valószínûséggel ez lesz a gond. :cool1:
az is lehet, hogy a linux drasztikusabban reagál az ilyesmire..
Négy éve van AMD procim, ezért négy éve van SK vízhûtésem (nem bírtam a venti zaját). Akkori méréseimbõl az derült ki, hogy a Linux 4 fokkal melegebb, mint a win98. Ez a 800-as Duronnal olyan 34C vs. 38C volt.
olyan szinten felmelegszik a hûtõborda, hogy nem lehet megfogni se.
Akkor vagy egy bikább ventit kéne rátenni, vagy hatékonyabb blokkot. De sürgõsen, ha játékon kívül adatokat is kezelsz a gépen.
Nem a gép fagyása a gond, hanem az adatvesztés.