Kezdőlap › Fórumok › SuSE Linux › SuSE kezdõ › rpm hogyan??
- This topic has 15 hozzászólás, 4 résztvevő, and was last updated 20 years, 4 months telt el by
Macskajancsi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2006-02-09-20:37 #1928025boycott wrote:Mindent, ami jött az apt update/upgrade -ra:-)))
Jesszusom. Mi a bánatnak?
Nem lehet mindent frissíteni, mert sok minden összeakadhat.
(Nálad a feltételes mód kijelentõvé változik. :poketoungeb:)Akkor most indíts a telepítõrõl egy rendszerjavítást. (vagy nem tudom, hogy a bánatba hívják pontosan)
Olyan programot tegyél fel ezek után, amire szükséged van.
A frissítéseknél az apt a legfrissebb verziót dobja fel, de az lehet, hogy béta vagy alpha vagy olyan verzió, amit csak a jövõ hónapban találnak ki.
Szóval csak úgy érdemes a frissítéseket feltenni, ha PONTOSAN TUDOD, MIT CSIN2006-02-09-20:46 #1928026Az nem jött be:-)
Nehogy már újra kelljen rakni !
Pedig olyan jó „volt” 🙂2006-02-09-20:58 #1928027boycott wrote:Az nem jött be:-)
Nehogy már újra kelljen rakni !
Pedig olyan jó „volt” 🙂Akkor majd az okosak megmondják, mi a megoldás.
A továbbiakra nézve a tanulság kézenfekvõ.Véleményem szerint:
1. A biztonsági frissítéseket jobb a YOU-re hagyni.
2. Ha hiányzik egy programod, arra használhatod az apt-ot.
3. Amit frissítésként felkínál, az egy lehetõség, nem kötelezettség – arról nem is beszélve, hogy félévenként jön új verzió a süsübõl, ahol eleve megkapod egy rakás szoftver legújabb, stabil, tesztelt verzióját.2006-02-09-21:01 #1928028A gond az lehetet, hogy KDE alatt kde-s csomagokat próbált felrakni.
2006-02-09-21:10 #1928029boycott wrote:A gond az lehetet, hogy KDE alatt kde-s csomagokat próbált felrakni.Szerintem nem. Ha csak azt jelölted volna be, semmi baja nem lehetne.
Kíváncsiságból megnéztem, milyen frissítéseket ajánl fel.De az utólagos bölcsesség nem egzakt tudományág. 😀
2009-12-04-19:55 #1872381sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy ha rákattintok egy rpm fájlra hogyan kell
azt telepiteni?
Rámegyek ugyan arra hogy csomag telepitése yast-al
be is tölti a yast-ot de nem történik semmi.
suse 8.2 destop editiont használok,és a suse ftp-szerverrõl szedtem
le ami kellett(evolution email kliens meg egy csomo más php,mysql,apache)de semmit se tudtam feltenni!
ha rámentem hogy telepités yast-al mit kell még csinálnom.
létszi segitsetek sûrgõs lenne!!
köszi -
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.