Kezdőlap › Fórumok › Vegyes felvágott › sensors kimenet értelmezése
- This topic has 1 hozzászólás, 2 résztvevő, and was last updated 21 years, 8 months telt el by
kisbetu.
-
SzerzőBejegyzés
-
2004-10-03-06:13 #1976191
Mezítlábas, de elég gyakorlatias módszer:
Bemész BIOS-ba, ott felírod a látott értékeket.
Utána indítod a Linuxot és a sensorst. Kis külömbséggel fel fogod ismerni, melyiket hová hozza a BIOS. Lehet olyan is, hogy valamelyiket nem is használják, bár a chip tudná.
Ezután a sensors.confban átírod a nevét és azt látod, amit akarsz.Tudományos módszer: internet, google. Rákeresel, hogy valaki esetleg már valahol leírta.
2009-12-04-19:56 #1876292téhát a kimenet:
eeprom-i2c-0-50
Adapter: SMBus I801 adapter at 0c00
Memory type: DDR SDRAM DIMM
Memory size (MB): 512eeprom-i2c-0-51
Adapter: SMBus I801 adapter at 0c00
Memory type: DDR SDRAM DIMM
Memory size (MB): 512w83627hf-isa-0290
Adapter: ISA adapter
VCore 1: +1.52 V (min = +1.38 V, max = +1.52 V) ALARM
VCore 2: +1.55 V (min = +1.38 V, max = +1.52 V) ALARM
+3.3V: +3.22 V (min = +3.14 V, max = +3.46 V)
+5V: +5.11 V (min = +4.74 V, max = +5.24 V)
+12V: +12.05 V (min = +10.83 V, max = +13.19 V)
-12V: -11.62 V (min = -13.16 V, max = -10.90 V)
-5V: -4.88 V (min = -5.26 V, max = -4.76 V)
V5SB: +5.51 V (min = +4.74 V, max = +5.24 V)
VBat: +3.36 V (min = +2.40 V, max = +3.60 V)
fan1: 3750 RPM (min = -1 RPM, div = 2)
fan2: 0 RPM (min = 32142 RPM, div = 2)
fan3: 0 RPM (min = 168750 RPM, div = 2)
temp1: +30°C (high = +0°C, hyst = +4°C) sensor = thermistor
temp2: +39.5°C (high = +120°C, hyst = +115°C) sensor = PII/Celeron diode
temp3: +60.0°C (high = +120°C, hyst = +115°C) sensor = thermistor
vid: +1.450 V
alarms: Chassis intrusion detection ALARM
beep_enable:
Sound alarm disableda kérdésem az hogy a temp1,2,3, küzül melyik mire vonatkozik,
mert ha a temp1 a doboz, a temp2 a proci, akkor a temp3 az mi???
egyébként a temp3 kb 60 fok körül van mindig.alaplap: MSI 845PE (vagy mi? ez van a dobozra írva)
Proci: P4 2.4 GHz.ja UHU 1.1.1
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.