sensors kimenet értelmezése

Kezdőlap Fórumok Vegyes felvágott sensors kimenet értelmezése

2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
  • Szerző
    Bejegyzés
  • #1976191
    kisbetu
    Felhasználó

      Mezítlábas, de elég gyakorlatias módszer:

      Bemész BIOS-ba, ott felírod a látott értékeket.
      Utána indítod a Linuxot és a sensorst. Kis külömbséggel fel fogod ismerni, melyiket hová hozza a BIOS. Lehet olyan is, hogy valamelyiket nem is használják, bár a chip tudná.
      Ezután a sensors.confban átírod a nevét és azt látod, amit akarsz.

      Tudományos módszer: internet, google. Rákeresel, hogy valaki esetleg már valahol leírta.

      #1876292
      csaba
      Felhasználó

        téhát a kimenet:
        eeprom-i2c-0-50
        Adapter: SMBus I801 adapter at 0c00
        Memory type: DDR SDRAM DIMM
        Memory size (MB): 512

        eeprom-i2c-0-51
        Adapter: SMBus I801 adapter at 0c00
        Memory type: DDR SDRAM DIMM
        Memory size (MB): 512

        w83627hf-isa-0290
        Adapter: ISA adapter
        VCore 1: +1.52 V (min = +1.38 V, max = +1.52 V) ALARM
        VCore 2: +1.55 V (min = +1.38 V, max = +1.52 V) ALARM
        +3.3V: +3.22 V (min = +3.14 V, max = +3.46 V)
        +5V: +5.11 V (min = +4.74 V, max = +5.24 V)
        +12V: +12.05 V (min = +10.83 V, max = +13.19 V)
        -12V: -11.62 V (min = -13.16 V, max = -10.90 V)
        -5V: -4.88 V (min = -5.26 V, max = -4.76 V)
        V5SB: +5.51 V (min = +4.74 V, max = +5.24 V)
        VBat: +3.36 V (min = +2.40 V, max = +3.60 V)
        fan1: 3750 RPM (min = -1 RPM, div = 2)
        fan2: 0 RPM (min = 32142 RPM, div = 2)
        fan3: 0 RPM (min = 168750 RPM, div = 2)
        temp1: +30°C (high = +0°C, hyst = +4°C) sensor = thermistor
        temp2: +39.5°C (high = +120°C, hyst = +115°C) sensor = PII/Celeron diode
        temp3: +60.0°C (high = +120°C, hyst = +115°C) sensor = thermistor
        vid: +1.450 V
        alarms: Chassis intrusion detection ALARM
        beep_enable:
        Sound alarm disabled

        a kérdésem az hogy a temp1,2,3, küzül melyik mire vonatkozik,
        mert ha a temp1 a doboz, a temp2 a proci, akkor a temp3 az mi???
        egyébként a temp3 kb 60 fok körül van mindig.

        alaplap: MSI 845PE (vagy mi? ez van a dobozra írva)
        Proci: P4 2.4 GHz.

        ja UHU 1.1.1

      2 bejegyzés megtekintése - 1-2 / 2
      • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.